Ile zarabia stewardessa w Polsce?

Ile zarabia stewardessa w Polsce?

Jeśli kochasz podróże, lubisz kontakt z ludźmi i nie boisz się latać to praca jako stewardessa może być Twoim wymarzonym zawodem. Sprawdź, ile zarabia stewardessa w naszym kraju i jak możesz nią zostać.

Praca stewardessy – na czym ona polega?

Stewardessa przede wszystkim ma dbać o bezpieczeństwo osób, które znajdują się na pokładzie samolotu. Wykonuje ona takie obowiązki jak pokaz demo, sprawdzenie sprzętu awaryjnego, zablokowanie wszystkich drzwi czy po prostu dba o komfort podróżujących. Osoba pracująca na tym stanowisku powinna być zawsze uśmiechnięta i skora do każdej pomocy. Oprócz powyżej wymienionych obowiązków stewardessa musi wyglądać i zachowywać się nienagannie. Ubiór w tej pracy jest dokładnie określony i należy go rygorystycznie przestrzegać. Sprawdź, jakie atrakcje możesz zwiedzić w trakcie przerwy między lotami na OtoBilety.pl! Jako stewardessa będziesz mieć możliwość odwiedzenia wielu pięknych państw.

Ile zarabia stewardessa?

Zarobki osób, które chcą pracować na pokładach samolotów różnią się w zależności od linii lotniczej. W naszym kraju przeciętna wysokość wynagrodzenia stewardessy może osiągnąć 5 400 złotych brutto. Na wysokość zarobków na pewno wpływa doświadczenie i staż. Im dłużej osoba pracuje jako stewardessa tym jej pensja będzie wyższa. Poniżej znajdziesz kwoty, które możesz uzyskać w konkretnych liniach lotniczych.

Linia Ryanair

Jest to irlandzka linia lotnicza, a pensja tutaj zależy od ilości wylatanych godzin. Na początku osoba może spodziewać się około 2000 złotych na rękę, następnie wynagrodzenie zwiększy się do 20 euro/h.

Linia Wizzair

Rekrutacja w tej linii lotniczej składa się z kilku etapów, więc dostanie się tam nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Ile można tutaj zarobić? W pierwszym okresie wynagrodzenie stewardessy nie przekroczy 2800 złotych brutto.

Przeczytaj również:  Pracownik seksualny- czy ten zawód jeszcze istnieje?

Linia Emirates Airlines

Jest to linia z Dubaju, a swoim pracownikom zapewnia około 2000-2100 euro na rękę wraz z dodatkowymi benefitami takimi jak np. darmowa opieka czy ulgi na bilety dla rodziny i bliskich. Linia to słynie jako jedna z najlepszych prac jako stewardesa.

Linia LOT

Początkująca stewardessa w linii LOT może otrzymać pensję w wysokości 5-8 tysięcy złotych na, natomiast starsza stażem osoba może liczyć na wynagrodzenie między 6500, a 10 000 złotych.

Stewardessa – jakie wymagania stawia pracodawca?

Jeśli chcesz podjąć prace na stanowisku stewardessa, warto wiedzieć jakie najczęściej wymagania stawiają pracodawcy. Dawno temu linie lotnicze zatrudniały młode i atrakcyjne kobiety, a wygląd zewnętrzny miał bardzo duże znaczenie. Dzisiaj te wymagania się zmieniły i pracować na pokładzie samolotu mogą, również mężczyźni czyli stewardzi. Choć atrakcyjność nie jest już wyznacznikiem to osoba ubiegająca się o to stanowisko powinna mieć przynajmniej miłą aparycję. Jeśli chodzi o cechy charakteru to liczy się tutaj duża cierpliwość i opanowanie, bo można spotkać się z podróżującymi, którzy zdecydowanie napsują nerwów. Oprócz tego stewardessy i stewardzi powinni wzbudzać zaufanie, aby każdy pasażer czuł się bezpiecznie. Podejmowanie szybkich decyzji i umiejętność uspokajania w kryzysowych sytuacjach jest tutaj na wagę złota. Na tym stanowisku wymaga się od osób bardzo dobrej umiejętności pływania. Dlaczego? Ponieważ, gdy samolot będzie musiał wodować muszą oni wiedzieć jak przetrwać w wodzie oraz jak pomóc osobom, które nie umieją pływać.

Jak zostać stewardessa?

Najlepiej zanim zgłosisz się do konkretnej linii lotniczej, w której chcesz pracować warto zapisać się na kurs, który wprowadzi Cię do zawodu i przygotuje do rekrutacji. Będzie to zdecydowanie ułatwienie dla osób, które nie mają zielonego pojęcia o tym stanowisku i wykonywanych na nim obowiązków. Następnie wykonuje się zgłoszenie w danej linii lotniczej i składa wszystkie wymagane dokumenty. Po wstępnej akceptacji osoba będzie musiał przejść egzaminy językowe, testy psychologiczne i wiele innych zadań. Na koniec przechodzi się szkolenie i badania w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej. Jak widać zostanie stewardessą czy stewardem nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli jesteś osobą zdeterminowaną na pewno uda Ci się uzyskać prace na tym stanowisku.

Przeczytaj również:  Ile zarabia psycholog?
ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Porównując kwotę najniższej krajowej 2022 do kwoty najniższej krajowe […]

Read More
Ile zarabia kierowca tira?
Zarobki

Ile zarabia kierowca tira?

Coraz więcej osób, decyduje się na zrobienie prawa jazdy na auta ciężarowe. Okazuje się, że na przestrzeni lat zawód kierowcy tira stał się niezwykle atrakcyjny. Jednak wielu przyszłych specjalistów w tej dziedzinie, zastanawia się jak wyglądają zarobki kierowcy tira.

Read More
Ile zarabia weterynarz?
Zarobki

Ile zarabia weterynarz?

Wyspecjalizowani weterynarze to osoby niezwykle pożądane. Można więc śmiało powiedzieć, że popyt na ten zawód praktycznie nigdy się nie kończy, a zwierzęta zawsze będą potrzebowały specjalistycznej opieki. Wielu adeptów tej sztuki zastanawia się więc ile zarabia weterynarz?

Read More