Wakacyjna praca, czy to sie opłaca?

wakacyjna praca

Wakacyjna praca, czy to się opłaca? To wszystko zależy od zajęcia, jakiego się podejmiemy w okresie letnim. W dzisiejszym tekście przypomnimy o kilku zawodach. Napiszemy, jakie pieniądze czekają na kelnera w restauracji oraz ile zarabia ratownik wodny.

Ile może zarobić kelner w restauracji?

W wakacje wiele restauracji otwiera ogródki. Lokale znacznie zwiększają więc swoją przestrzeń i tym samym potrzebują dodatkowej kadry. Dla studentów jest to świetny sposób na to, aby zarobić. Co ciekawe, niekiedy pracę w takim charakterze podejmują również nauczyciele – w końcu też mają wolne przeszło dwa miesiące.

Stawki w gastronomii bardzo się różnią. W niektórych lokalach zarobimy ledwie średnią krajową. W innych będziemy się czuli, jakbyśmy wyjechali za granicę.

W wypadku pracy w charakterze kelnera warto pamiętać, o jednej bardzo ważnej kwestii. Często to napiwki stanowią o wiele większy procent naszego dochodu niż stawka godzinowa. Wiele będzie zależało więc od nas oraz od tego, jak duży ruch panuje w danej restauracji.

Wakacyjna praca jako kelner – czy to się opłaca? Tak. Jeśli trafimy do lokalu z dużym ruchem. Przy wyborze restauracji należy też pamiętać o tym, że statystycznie najlepsze napiwki zostawiają zagraniczni turyści.

Ile zarabia ratownik wodny?

Praca ratownika wodnego może wydawać się wręcz idealnym rozwiązaniem na wakacje. Bo w końcu zapotrzebowanie na przedstawicieli tego zawodu istnieje głównie w miejscowościach turystycznych. Ratownik ma szansę znaleźć pracę na letnich obozach, nad jeziorami i oczywiście nad morzem.

Perspektywa spędzenia całego lata w kurortach wydaje się być niezwykle kusząca. Pamiętajmy jednak, że w tym wypadku najpierw trzeba zdobyć odpowiednie uprawnienia. Praca ratownika wiąże się też z ogromną odpowiedzialnością oraz w niektórych wypadkach z traumą. Musimy pamiętać, że autentycznie może się zdarzyć, że będziemy musieli wyłowić z wody topielca.

Przeczytaj również:  Pozabankowa karta kredytowa - co to takiego?

Ale oczywiście warto też wspomnieć, ile zarabia ratownik wodny? W tym momencie średnia płaca w tym zawodzie wynosi w przybliżeniu 3500 złotych miesięcznie.

Wakacyjna praca w charakterze ratownika wodnego – czy to się opłaca? Stosunek zarobku do odpowiedzialności jest bardzo mało korzystny. Na basenach ratownicy często zarabiają dodatkowe pieniądze, udzielając lekcji pływania. Zdobycie klientów często wymaga czasu. Dlatego w wakacje szansa na pieniądze z tego źródła drastycznie spada.

Ile zarabia opiekun na obozie?

Inna praca, która kojarzy się typowa ze spędzaniem czasu w kurortach i miejscowościach wypoczynkowych to opiekun na obozie.

W tym wypadku ponownie potrzebujemy dodatkowych uprawnień. Na szczęście kursy są organizowane nawet w średniej wielkości miastach.

Wyjeżdżając jako opiekun, mamy szansę na spędzenie dwóch tygodni czy nawet miesięcy w otoczeniu gór i lasów. Jednocześnie jednak w pewnym sensie musimy nastawiać się na pracę właściwie non stop. Bo nasi podopieczni mogą potrzebować pomocy nawet w środku nocy. Odpowiedzialność spoczywająca na obozowych opiekunach również kwalifikuje się jako ogromna.

Zarobki z kolei zawierają się w widełkach: 800 – 2000 złotych brutto za tydzień pracy (w zależności czy wyjazd odbywa się w Polsce czy za granicą).

Wakacyjna praca w charakterze opiekuna na obozie – czy to się opłaca? Jeśli uda nam się wyjechać na dobrze płatny obóz zagraniczny, taka praca może okazać się dosyć intratna.

Ile zarabia pracownik sezonowy podczas zbiorów winogron?

Oczywiście pracę w wakacje możemy znaleźć również całkowicie bez kwalifikacji. Każdego lata właściciele winnic we Włoszech i Francji szukają pracowników, którzy pomogą przy zbiorach.

Nie należy ukrywać, że praca jest ciężka. Osoby, które ją wykonywały, wspominają ją jednak jako swojego rodzaju przygodę. Opowiadają o czasie spędzonym w pięknych regionach – na przykład w Toskanii. Z rozrzewnieniem wspominają też atmosferę oraz młode wino – często dostępne w ilościach właściwie dowolnych.

Przeczytaj również:  Ile zarabia rolnik? Czy zarobki są współmierne do włożonej przez niego pracy?

Pod względem zarobkowym ta praca też kwalifikuje się nie najgorzej. Stawka za pracę przy zbiorach często wynosi ponad dziesięć euro za godzinę.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

relaks po pracy kino
Porady

Relaks po pracy – kino – najlepsze sposoby na odprężenie

Po całym dniu spędzonym w pracy każdy potrzebuje odrobiny relaksu. Jednym z najlepszych sposobów na oderwanie się od codzienności i wyciszenie jest wyjście na film do kina. W tym artykule dowiesz się, dlaczego kino jest takie relaksujące i jak wybrać najlepszy film. Dlaczego kino jest idealnym sposobem na relaks? Kino to miejsce, w którym można […]

Read More
młoda studentka w drodze na zajęcia
Porady

Jak zdobyć naklejkę na legitymację studencką?

Studia to czas zdobywania wiedzy, jednak posiadanie zielonej legitymacji, daje możliwość korzystania z wielu zniżek. Pozwalają one na zaoszczędzenie na kosztach utrzymania, ale także dzięki nim można brać udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, bez dodatkowych opłat. Dlatego już w momencie otrzymania pozytywnej decyzji o otrzymaniu statusu studenta, warto złożyć wniosek o legitymację studencką. Dlaczego warto […]

Read More
mężczyzna pracuje na budowie
Porady

Czy praca na budowie jest ciężka?

Praca na budowie to jedna z najbardziej wymagających i trudnych fizycznie prac. Budownictwo wymaga od pracowników dużej wytrzymałości fizycznej, umiejętności manualnych, a także skupienia i precyzji. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, praca na budowie może być także niebezpieczna i wymagać od pracowników znajomości odpowiednich norm i zasad bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule przedstawimy główne aspekty […]

Read More