Wakacyjna praca, czy to sie opłaca?

wakacyjna praca

Wakacyjna praca, czy to się opłaca? To wszystko zależy od zajęcia, jakiego się podejmiemy w okresie letnim. W dzisiejszym tekście przypomnimy o kilku zawodach. Napiszemy, jakie pieniądze czekają na kelnera w restauracji oraz ile zarabia ratownik wodny.

Ile może zarobić kelner w restauracji?

W wakacje wiele restauracji otwiera ogródki. Lokale znacznie zwiększają więc swoją przestrzeń i tym samym potrzebują dodatkowej kadry. Dla studentów jest to świetny sposób na to, aby zarobić. Co ciekawe, niekiedy pracę w takim charakterze podejmują również nauczyciele – w końcu też mają wolne przeszło dwa miesiące.

Stawki w gastronomii bardzo się różnią. W niektórych lokalach zarobimy ledwie średnią krajową. W innych będziemy się czuli, jakbyśmy wyjechali za granicę.

W wypadku pracy w charakterze kelnera warto pamiętać, o jednej bardzo ważnej kwestii. Często to napiwki stanowią o wiele większy procent naszego dochodu niż stawka godzinowa. Wiele będzie zależało więc od nas oraz od tego, jak duży ruch panuje w danej restauracji.

Wakacyjna praca jako kelner – czy to się opłaca? Tak. Jeśli trafimy do lokalu z dużym ruchem. Przy wyborze restauracji należy też pamiętać o tym, że statystycznie najlepsze napiwki zostawiają zagraniczni turyści.

Ile zarabia ratownik wodny?

Praca ratownika wodnego może wydawać się wręcz idealnym rozwiązaniem na wakacje. Bo w końcu zapotrzebowanie na przedstawicieli tego zawodu istnieje głównie w miejscowościach turystycznych. Ratownik ma szansę znaleźć pracę na letnich obozach, nad jeziorami i oczywiście nad morzem.

Perspektywa spędzenia całego lata w kurortach wydaje się być niezwykle kusząca. Pamiętajmy jednak, że w tym wypadku najpierw trzeba zdobyć odpowiednie uprawnienia. Praca ratownika wiąże się też z ogromną odpowiedzialnością oraz w niektórych wypadkach z traumą. Musimy pamiętać, że autentycznie może się zdarzyć, że będziemy musieli wyłowić z wody topielca.

Przeczytaj również:  Jak przygotować się na pierwszy dzień pracy? Zasady pielęgnacji i makijażu twarzy 

Ale oczywiście warto też wspomnieć, ile zarabia ratownik wodny? W tym momencie średnia płaca w tym zawodzie wynosi w przybliżeniu 3500 złotych miesięcznie [1] jak donosi portal magazynprzedsiebiorcy.pl

Wakacyjna praca w charakterze ratownika wodnego – czy to się opłaca? Stosunek zarobku do odpowiedzialności jest bardzo mało korzystny. Na basenach ratownicy często zarabiają dodatkowe pieniądze, udzielając lekcji pływania. Zdobycie klientów często wymaga czasu. Dlatego w wakacje szansa na pieniądze z tego źródła drastycznie spada.

Ile zarabia opiekun na obozie?

Inna praca, która kojarzy się typowa ze spędzaniem czasu w kurortach i miejscowościach wypoczynkowych to opiekun na obozie.

W tym wypadku ponownie potrzebujemy dodatkowych uprawnień. Na szczęście kursy są organizowane nawet w średniej wielkości miastach.

Wyjeżdżając jako opiekun, mamy szansę na spędzenie dwóch tygodni czy nawet miesięcy w otoczeniu gór i lasów. Jednocześnie jednak w pewnym sensie musimy nastawiać się na pracę właściwie non stop. Bo nasi podopieczni mogą potrzebować pomocy nawet w środku nocy. Odpowiedzialność spoczywająca na obozowych opiekunach również kwalifikuje się jako ogromna.

Zarobki z kolei zawierają się w widełkach: 800 – 2000 złotych brutto za tydzień pracy (w zależności czy wyjazd odbywa się w Polsce czy za granicą).

Wakacyjna praca w charakterze opiekuna na obozie – czy to się opłaca? Jeśli uda nam się wyjechać na dobrze płatny obóz zagraniczny, taka praca może okazać się dosyć intratna.

Ile zarabia pracownik sezonowy podczas zbiorów winogron?

Oczywiście pracę w wakacje możemy znaleźć również całkowicie bez kwalifikacji. Każdego lata właściciele winnic we Włoszech i Francji szukają pracowników, którzy pomogą przy zbiorach.

Nie należy ukrywać, że praca jest ciężka. Osoby, które ją wykonywały, wspominają ją jednak jako swojego rodzaju przygodę. Opowiadają o czasie spędzonym w pięknych regionach – na przykład w Toskanii. Z rozrzewnieniem wspominają też atmosferę oraz młode wino – często dostępne w ilościach właściwie dowolnych.

Przeczytaj również:  Kawa w pracy pomaga czy przeszkadza

Pod względem zarobkowym ta praca też kwalifikuje się nie najgorzej. Stawka za pracę przy zbiorach często wynosi ponad dziesięć euro za godzinę.

[1] źródło informacji: https://zarobki.com.pl/ile-zarabia-ratownik-medyczny

Zaktualizowano dnia 03/05/2023 o godzinie 10:05 o źródło informacji.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porady

Oferty pracy w Lubaczowie – na jaką pracę mogą liczyć mieszkańcy?

Lubaczów, malownicze miasteczko położone w południowo-wschodniej Polsce, oferuje nie tylko urokliwe krajobrazy, ale także szereg możliwości zatrudnienia dla swoich mieszkańców. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnorodnym ofertom pracy dostępnym w Lubaczowie, które pozwalają na rozwijanie kariery zawodowej i spełnianie zawodowych marzeń. Praca w rolnictwie Lubaczów i okoliczne obszary są znane z rolniczej tradycji. Dla osób […]

Read More
Porady

Jak wygląda kupno gotowej spółki w Polsce

Kupno gotowej spółki jawi się jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego procesu zakładania firmy od podstaw. Dlaczego? Przede wszystkim, jest to sposób na błyskawiczne wejście w świat biznesu, bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane i czasochłonne procedury rejestracyjne. Gotowe spółki to także gwarancja przeszłości wolnej od zobowiązań, co stanowi solidny fundament dla bezpieczeństwa biznesowego i ogranicza formalności […]

Read More
Dieta do pracy za biurkiem - co warto jeść
Porady

Dieta do pracy za biurkiem – co warto jeść?

Współczesna praca biurowa często wymaga długich godzin spędzonych za biurkiem, co może prowadzić do siedzącego trybu życia oraz niezdrowych nawyków żywieniowych. Dieta do pracy za biurkiem jest istotnym elementem utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia w trakcie pracy. W tym artykule przedstawimy Ci kilka pomysłów na wartościowe produkty spożywcze, które mogą pomóc Ci utrzymać zdrową dietę […]

Read More