Ile zarabia dermatolog? Poznaj wynagrodzenia najlepiej zarabiających lekarzy

ile zarabia dermatolog

Lekarz to osoba posiadająca bogatą wiedzę na temat funkcjonowania i budowy organizmu. Z kolei dermatologia to dział medycyny, który zajmuje się leczeniem chorób skórnych. Zobacz, ile zarabia dermatolog!

Zarobki lekarzy są bardzo zróżnicowane. Wpływają na nie posiadane kwalifikacje, miejsce pracy i specjalizacja. Każdy lekarz przeszedł bardzo długą i wymagającą edukację, dlatego pensja początkującego specjalisty jest zdecydowanie wyższa od najniższego krajowego wynagrodzenia. Mimo to wielu lekarzy decyduje się kontynuować praktykę za granicą. 

Najlepiej płatne kierunki lekarskie

W tym zawodzie najwięcej zarabiają anestezjolodzy. Wynika to z faktu, że ich praca wiąże się z dużym ryzykiem. Anestezjologia wciąż dynamicznie się rozwija, dlatego lekarze muszą się stale kształcić. Każda źle podjęta decyzja może mieć wpływ na życie pacjenta. Dobry anestezjolog może zarobić nawet powyżej 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Dobrze zarabiają również chirurdzy plastyczni, których miesięczne zarobki mogą wynieść ponad 15 tysięcy złotych brutto. Podobnie jest z okulistami, którzy liczyć mogą na podobną kwotę. Kolejną dobrze płatną specjalizacją jest ortopedia – lekarze z tą specjalizacją zarabiają około 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. 

Ile zarabia dermatolog?

Dermatologia należy do specjalizacji wysokopłatnych. Ile zarabia dermatolog? Oczywiście zależy to od miejsca, w którym prowadzi praktykę. Dane statystyczne mówią, że średnia pensja dermatologa wynosi 5400 złotych brutto na miesiąc. 

Dobry dermatolog może jednak zarobić nawet około 8000 złotych miesięcznie. Na wysokość wynagrodzenia w znacznym stopniu wpływa prestiż miejsca pracy, wielkość miejscowości, w jakiej lekarz prowadzi praktykę i jego doświadczenie. 

Kim jest dermatolog?

Dermatolog to lekarz, który zajmuje się chorobami skóry. Diagnozuje i leczy schorzenia, które manifestują się na skórze pacjenta. Dermatolog zajmuje się też włosami, paznokciami i chorobami ogólnoustrojowymi. Ta specjalizacja dzieli się na kliniczną oraz doświadczalną. Pokrewnymi dyscyplinami medycznymi są medycyna estetyczna i kosmetologia.

Przeczytaj również:  Ile zarabia psycholog?

Dermatolog pobiera wycinki skóry do badań laboratoryjnych, jest odpowiedzialny za wykonywanie zabiegów i interpretuje wyniki testów. Podczas wizyty u tego specjalisty możesz spodziewać się badania skóry z użyciem dermatoskopu. Jeżeli schorzenie ma podłoże bakteryjne, lekarz zleca pobranie wymazu skóry lub krwi. 

Dermatolog jako zawód – ile trwa nauka?

Lekarz dermatolog przechodzi wieloletnią edukację. Kandydat na tej specjalizacji musi zaliczyć kilka szczebli:

 • 6 lat studiów w szkole medycznej;
 • 5 lat specjalizacji.

Ta ścieżka kariery jest więc bardzo długa i wymaga od kandydata wiele samozaparcia i dyscypliny. To, ile zarabia dermatolog, ma zatem swoje uzasadnienie.

Jakie choroby może zdiagnozować dermatolog?

Lista chorób skóry, które może zdiagnozować dermatolog, jest bardzo długa. Oto część z nich:

 • trądzik;
 • AZS;
 • ŁZS;
 • łuszczyca;
 • egzema;
 • łupież;
 • rumień.

Dermatolog może zalecić leczenie farmakologiczne. Na trądzik często zaleca antybiotyki, a na opryszczkę leki antywirusowe. Często przepisywane są też maści na grzybicę. Jeżeli masz zmienioną chorobowo skórę, to dermatolog wyśle cię na zabiegi laserowe. W przypadku znamion możesz otrzymać skierowanie na zabieg chirurgiczny.

W jaki sposób dbać o skórę?

Żeby uniknąć częstych wizyt u dermatologa, powinieneś regularnie dbać o swoją skórę. Szczególnie ważne jest, żeby była ona odpowiednio nawilżona. Nawodnienie wpływa na sprężystość i jędrność skóry. Niedostateczna ilość wody może prowadzić do pojawienia się zmarszczek i starzenia skóry. Najlepszym sposobem na nawilżenie jest użycie serum nawilżającego.

Wiele osób narzeka na suchą skórę twarzy. Do jej nawilżenia doskonałe będą:

 • mleczka;
 • toniki;
 • żele;
 • kremy;
 • pianki.

Możesz także zastosować maseczki kosmetyczne, które bogate są w wiele składników odżywczych. 

W porównaniu do innych zawodów zarobki lekarzy są bardzo duże. Jest to spowodowane głównie tym, że edukacja specjalisty z dziedziny medycyny trwa bardzo długo. Kierunki medyczne często kończą tylko najlepsi studenci, a specjalizacja dermatologiczna jest jedną z bardziej wymagających.

Przeczytaj również:  Ile zarabia opiekunka dla dzieci?
ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ile zarabia kucharz
Zarobki

Ile zarabia kucharz? Czy warto być kucharzem?

Cenimy sobie dobrą kuchnię. Zastanawiamy się, co podać na elegancki obiad. Od czasu do czasu warto także udać się do przyzwoitej restauracji, gdzie będziemy obsłużeni przez profesjonalnego kucharza. Ile zarabia taki kucharz? Kim jest kucharz, czyli co podać na elegancki obiad? Kucharz to ten, który na zamówienie klienta przygotowuje wybrane dania. Pracuje przeważnie w restauracjach, […]

Read More
ile zarabia kierownik budowy
Zarobki

Ile zarabia kierownik budowy i jakie są jego zadania?

Osoba na takim stanowisku zajmuję się organizacją pracy na placu budowy, a także sprawdza, czy pracownicy stosują się do kwestii bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się ile zarabia kierownik budowy, jakie są jego zadania i kompetencje, a także czy to trudna ścieżka kariery. Praca jako kierownik budowy Organizowanie pracy na stanowisku kierownika nie jest zadaniem prostym, […]

Read More
zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Zgodnie z tym rozporządzeniem z dniem 01.01.2022 minimalne wynagrodzenie […]

Read More