Ile zarabia fryzjer?

ile zarabia fryzjer

Fryzjer od wieków jest bardzo popularnym zawodem. Wynika to z tego, że każdy z nas co jakiś czas będzie potrzebował jego usług. Fryzjer zajmuje się strzyżeniem i modelowaniem naszych włosów. Ile jednak taki fryzjer zarabia i od czego te zarobki zależą?

Na jakie zarobki może liczyć fryzjer?

Zarobki fryzjerów są bardzo zróżnicowane. Według portalu wynagrodzenia.pl mediana zarobków tym zawodzie wynosi 3400 zł brutto. Natomiast 25% najgorzej opłacalnych fryzjerów może liczyć na wynagrodzenie wynoszące poniżej 2600 zł brutto. Znajdziemy też i takich, którzy miesięcznie otrzymują wynagrodzenie powyżej 4290 zł brutto. Według badań rynki cu drugi fryzjer otrzymuje właśnie pensje od 2600 zł brutto do 4290 zł brutto. Trzeba jednak pamiętać, że zarobki fryzjera, zależą od wielu czynników. Przede wszystkim nie jest to zawód, w którym mamy do czynienia z typowym wynagrodzeniem godzinowym. Nie ważne czy fryzjer pracuje u kogoś, czy ma własny salon, jego zarobki opierają się na cenach zabiegów, które wykonuje. Do tego doliczyć można cenę kosmetyków, przy bardziej skomplikowanych zabiegach jak na przykład farbowanie włosów. Przyjmuje się, że zarobki fryzjera to zazwyczaj podstawa+procent od obrotu, o ile pracuję u kogoś. Czasem dochodzi też procent od sprzedaży kosmetyków, który wynosi około 10%. Wynagrodzenie fryzjera zależy także od renomy salonu, wykształcenia, długości stażu, a także województwa, w którym się znajduje. Dodatkowo fryzjer musi uwzględnić koszty farb do włosów, szamponów i odżywek. Zobacz jak wygląda prowadzenie sklepu z takimi kosmetykami na stronie: https://portalfranczyza.pl/hebe-franczyza/! Przekonaj się, czy opłaca się zamawiać własne produkty.

Przeczytaj również:  Ile zarabia elektryk?

Ile zarabia fryzjer ze względu na doświadczenie i wykształcenie?

Zawód fryzjera cechuje duża dynamika. Ludzie, którzy regularnie będą się rozwijać statystycznie dużo więcej. Usługi najlepszych fryzjerów w Polsce mogą sięgać nawet kilka tysięcy złotych. W tym zawodzie liczy się nadążanie za trendami, łatwość w kontaktach społecznych i zapewnienie miłego relaksu dla klienta. Fryzjerzy, którzy posiadają te cechy, potrafią zarobić bardzo dużo. Bycie fryzjerem to dochodowy biznes o ile ciągle, będzie się podnosić swoje kwalifikacje.

Ile zarabia fryzjer ze względu na województwo?

Zarobki nie są aż tak bardzo zróżnicowane ze względu na województwo, ale faktem jest, że fryzjer z Warszawy czy innego dużego miasta, zarobi więcej niż ten, który swój salon posiada w małej miejscowości. Najwięcej zarabiają fryzjerzy w województwie mazowieckim, tutaj zarobki wynoszą średnio około 2000 zł. W województwie pomorskim około 1900 zł, a w zachodniopomorskim 1800 zł. Najmniejsze zarobki otrzymują fryzjerzy z województwa świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, średnio około 1500 zł

Ile zarabia fryzjer na etacie, a ile z własnym salonem?

Wiele w zarobkach fryzjera zależy także od formy jego zatrudniania. Fryzjer pracujący na etacie otrzymuje wynagrodzenie składające się z podstawy i prowizji od wykonywanych przez siebie usług. Natomiast osoba posiadająca własny salon, może zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Najwięcej oczywiście zarabiają ci, którzy swój lokal posiadają w dużym mieście. Oczywiście taka forma zatrudnienia to też duże ryzyko. Jeśli nie będziemy mieli klientów, to będziemy ponosić ciągłe koszty. Dlatego taki rodzaj pracy fryzjera, wymaga nie tylko umiejętności fryzjerskich, ale także tych przedsiębiorczych. Taki biznes wymaga poświecenia na niego trochę gotówki, ale może okazać się bardzo opłacalnym.

Ile zarabia fryzjer ze względu na prestiż swojego salonu?

Pamiętać trzeba, że zarobki zależą także od renomy salonu, w którym dany fryzjer pracuje. Nawet jeśli będzie to identyczny zabieg, wykonany przez tak samo utalentowanego fryzjera, to w bardziej znanym salonie będzie on dużo droższy. Im wyższa renoma, tym wyższy cennik usług. Z tego powodu, niektóre strzyżenia będą wynosić tylko 20 zł, a w najbardziej renomowanych salonach, może sięgać nawet 300 zł. Oczywiście wszystko zależy też od długości włosów, co nie zmienia faktu, że prestiż salonu gra tu pierwsze skrzypce. Im bardziej popularny salon, tym wyższa cena. Klientów jednak też zazwyczaj nie brakuje i czasem wizyty w tych najlepszych trzeba umawiać nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.

Przeczytaj również:  Ile zarabia higienistka stomatologiczna i czy ten zawód jest opłacalny?
ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Porównując kwotę najniższej krajowej 2022 do kwoty najniższej krajowe […]

Read More
Ile zarabia kierowca tira?
Zarobki

Ile zarabia kierowca tira?

Coraz więcej osób, decyduje się na zrobienie prawa jazdy na auta ciężarowe. Okazuje się, że na przestrzeni lat zawód kierowcy tira stał się niezwykle atrakcyjny. Jednak wielu przyszłych specjalistów w tej dziedzinie, zastanawia się jak wyglądają zarobki kierowcy tira.

Read More
Ile zarabia weterynarz?
Zarobki

Ile zarabia weterynarz?

Wyspecjalizowani weterynarze to osoby niezwykle pożądane. Można więc śmiało powiedzieć, że popyt na ten zawód praktycznie nigdy się nie kończy, a zwierzęta zawsze będą potrzebowały specjalistycznej opieki. Wielu adeptów tej sztuki zastanawia się więc ile zarabia weterynarz?

Read More