Ile zarabia kurier Glovo? Dla kogo jest praca kuriera?

ile zarabia kurier glovo

Jedzenie na dowóz? Zwłaszcza w czasach pandemii, gdy wyjście do restauracji było niemożliwe, coraz więcej osób zaczęło korzystać z tej opcji. Tym samym praca kuriera zyskała większe znaczenie. Ile zarabia kurier Glovo? Czy warto podjąć taką profesję? Sprawdzamy!

Praca kuriera może być traktowana jako sposób na dodatkowy zarobek, jednak wiele osób uczyniło z niej swoje główne zajęcie. Kurier Glovo przemieszcza się samochodem, skuterem lub rowerem. Może działać na zasadzie samozatrudnienia lub podjąć współpracę z firmą (jednym z partnerów flagowych). Jego zarobki zależą przede wszystkim od ilości zleceń oraz czasu, który poświęci na pracę. Co warto wiedzieć o tego rodzaju zajęciu? Ile zarabia kurier Glovo?

Praca w Glovo – na czym polega? 

Kurierzy w Glovo mają za zadanie dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Mogą przemieszczać się dowolnym środkiem transportu. Bardzo wielu z nich wybiera rower. Dlaczego? Nie każdy posiada samochód, a jazda na rowerze ma wiele dodatkowych korzyści – pomaga zadbać o kondycję i zastępuje codzienny trening. Do tego rowerem możesz szybciej dotrzeć w niejedno miejsce, unikasz stania w korkach i poszukiwania miejsca na parkingu.

Jeśli chcesz zostać rowerowym kurierem, musisz dobrze przygotować swój pojazd, nie zapomnij o sprawdzeniu hamulców, przerzutek, zamontowaniu uchwytu na telefon czy zakupie pompki do roweru. Może się okazać, że przyda ci się w drodze niejeden raz. Jeżeli masz dostarczać posiłki, zaopatrz się w specjalny termiczny plecak, dzięki któremu dowieziesz ciepłą potrawę.

Kto może zostać kurierem Glovo?

Glovo to specjalna platforma, dzięki której klienci mogą zamawiać różnego rodzaju towary. Korzysta z niej ponad 20 tys. sklepów i restauracji. Aby zostać kurierem, trzeba się zarejestrować oraz przejść krótkie szkolenie. Kandydaci mogą działać, zakładając własną działalność gospodarczą lub podpisać umowę zlecenie. Osoba zainteresowana pracą musi mieć pojazd i telefon z dostępem do Internetu. Oczywiście jeśli zamierzasz dostarczać przesyłki na rowerze, musisz mieć naprawdę dobrą kondycję.

Przeczytaj również:  ile zarabia finansista? Czy warto zainteresować się tym zawodem?

Kurierzy Glovo otrzymują pieniądze co dwa tygodnie. W zależności od zapotrzebowania w danym mieście, na pierwsze zlecenie można czekać 3 dni, ale także 3 miesiące. Glovo oferuje system planowania godzin, co oznacza, że możesz swobodnie dysponować swoim czasem. Im więcej godzin zarezerwujesz, tym więcej zarobisz. Warto zbierać punkty za godziny największego zapotrzebowania (weekendy, popołudnia). 

Ile zarabia kurier Glovo? 

Zarobki kuriera uzależnione są od tego, ile czasu chce poświęcić na pracę. Liczy się ilość przyjętych zamówień, ale również pora dnia, w której dostarcza przesyłki. Co wpływa na wysokość stawki? 

  • przejechane kilometry;
  • dodatek za pracę w deszczu;
  • dodatkowe bonusy za długie oczekiwanie w lokalu lub zmianę adresu w trakcie dostawy;
  • okresowe promocje;
  • korzystanie z opcji wyzwania, która zawiera szczegółowe wytyczne, co należy zrobić, aby osiągnąć cel.

Podstawowa stawka dla kuriera Glovo może być różna w zależności od miasta. Średnio jest to kwota 25 zł za godzinę. 

Kiedy już wiesz, ile zarabia kurier Glovo, możesz rozważyć, czy jest to zajęcie dla ciebie. Pamiętaj, że jest to zawód wymagający dobrej kondycji fizycznej i odporności na stres.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Porównując kwotę najniższej krajowej 2022 do kwoty najniższej krajowe […]

Read More
Ile zarabia kierowca tira?
Zarobki

Ile zarabia kierowca tira?

Coraz więcej osób, decyduje się na zrobienie prawa jazdy na auta ciężarowe. Okazuje się, że na przestrzeni lat zawód kierowcy tira stał się niezwykle atrakcyjny. Jednak wielu przyszłych specjalistów w tej dziedzinie, zastanawia się jak wyglądają zarobki kierowcy tira.

Read More
Ile zarabia weterynarz?
Zarobki

Ile zarabia weterynarz?

Wyspecjalizowani weterynarze to osoby niezwykle pożądane. Można więc śmiało powiedzieć, że popyt na ten zawód praktycznie nigdy się nie kończy, a zwierzęta zawsze będą potrzebowały specjalistycznej opieki. Wielu adeptów tej sztuki zastanawia się więc ile zarabia weterynarz?

Read More