Ile zarabia budowlaniec? Zobacz, ile zarabia glazurnik, murarz, tynkarz i inni!

ile zarabia budowlaniec

Branża budowlana jest rynkiem, który wciąż intensywnie się rozwija. To ile zarabia budowlaniec, jest bardzo uzależnione od jego kompetencji, doświadczenia i renomy. Zobacz, na jakie zarobki można liczyć!

Ostateczna kwota jest uzależniona w dużej mierze od kwalifikacji, a także tego, jaka jest specjalizacja danego pracownika. Ważne jest też doświadczenie. Pracownik, który ma za sobą długoletnią pracę w zawodzie, zarobi więcej niż początkujący. To ile zarabia budowlaniec, jest więc kwestią bardzo złożoną.

Od czego zależy to, ile zarabia budowlaniec?

Wynagrodzenie zależy w głównej mierze od specjalności i od zajmowanego stanowiska. Ważna jest także lokalizacja pracy, glazurnik w Warszawie zarobi więcej niż pracownik wykonujący tę pracę w małym mieście. Innymi czynnikami, które wpływają na zarobki, są:

  • doświadczenie nabyte przez pracownika w przeszłości;
  • kwalifikacje;
  • szkolenia, w których dany pracownik uczestniczył;
  • wykształcenie, inżynierowie zarabiają zdecydowanie więcej od pozostałych pracowników.

Należy zauważyć, że usługi remontowe w Warszawie należą do jednych z najdroższych w całym kraju. Przekłada się to też na zarobki osób zatrudnionych.

Czym zajmuje się pracownik budowlany?

Na budowie pracuje zarówno wielu specjalistów, jak i pracowników fizycznych. Osoba zatrudniona na najniższym szczeblu musi jednak mieć ogólną wiedzę o wszystkich pracach budowlanych. Odbija się to na tym, ile zarabia budowlaniec. Głównymi zadaniami pracownika budowlanego są prace wyburzeniowe, murowanie lub ocieplanie nieruchomości. Pomaga on również specjalistom w wielu bardziej zaawansowanych pracach.

Współpraca budowlańca z innymi specjalistami jest bardzo częsta. Przede wszystkim wykonuje on polecenia kierownika, który jest inżynierem budownictwa i na co dzień zarządza całą ekipą i stanem prac. Odnosi się to raczej do dużych firm o profilu budowlanym, w mniejszych firmach odpowiedzialny jest za to po prostu kierownik.

Przeczytaj również:  Ile zarabia higienistka stomatologiczna i czy ten zawód jest opłacalny?

Jakie wykształcenie powinni mieć pracownicy budowlani?

Ta profesja jest najczęściej wykonywana przez mężczyzn, pracodawcy szukają zwykle takich, którzy mają wykształcenie zawodowe budowlane. Tak naprawdę jednak dużo ważniejsze jest tutaj doświadczenie. Jeżeli pracownik potrafi układać glazurę lub malować ściany, to jest lepiej widziany od takiego, który dopiero zaczyna pracę w branży.

To, że pracę tę wykonują osoby bez wykształcenia kierunkowego, nie oznacza, że nie jest ona wymagająca intelektualnie. Można nawet powiedzieć, że jest odwrotnie. Dobry pracownik budowlany musi trzymać się odpowiednich wytycznych, robić pomiary i cechować się myśleniem analitycznym. Ważne jest także, żeby był on osobą odpowiedzialną, która przestrzega przepisów BHP, które pomogą w uniknięciu wypadków. Wszystko to ostatecznie wpływa na to, ile zarabia budowlaniec.

Ile zarabia inżynier budowlany i kierownik budowy?

To stanowisko wymaga długoletnich studiów, dlatego zarobki są tutaj dosyć wysokie. Dużym atutem jest oczywiście doświadczenie. Średnie wynagrodzenie brutto wynosi około 6 tysięcy złotych. Stawka jest jednak uzależniona od specjalności danego inżyniera. Na budowie najwięcej zarobią kierownicy, których średnia pensja sięgała w 2021 roku nawet około 9 tysięcy złotych brutto. Tutaj także pensja zależna jest od doświadczenia i stażu pracy na stanowisku.

Ile zarabia budowlaniec?

Niewykwalifikowany pracownik fizyczny zarabia najmniej wśród wszystkich pracowników budowlanych. Najczęstsza stawka wynosi około 3 tysięcy złotych brutto. Najbardziej doświadczeni pracownicy deklarują zarobki na poziomie od 3400 do 5000 złotych brutto. Specjaliści mogą liczyć na trochę większe zarobki:

  • murarz zarabia około 4400 złotych brutto;
  • tynkarz i dekarz dostaną 4700 złotych brutto;
  • pensja operatora koparki do średnio 5500 złotych brutto;
  • glazurnik 5500 złotych brutto

Praca na budowie ma bardzo duże perspektywy. Nawet zaczynając od niskiego stanowiska, można w przyszłości osiągnąć bardzo wysokie dochody. Ważne jest tutaj jednak zaangażowanie i chęć do nauki.

Przeczytaj również:  Ile zarabia lekarz?
ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Porównując kwotę najniższej krajowej 2022 do kwoty najniższej krajowe […]

Read More
Ile zarabia kierowca tira?
Zarobki

Ile zarabia kierowca tira?

Coraz więcej osób, decyduje się na zrobienie prawa jazdy na auta ciężarowe. Okazuje się, że na przestrzeni lat zawód kierowcy tira stał się niezwykle atrakcyjny. Jednak wielu przyszłych specjalistów w tej dziedzinie, zastanawia się jak wyglądają zarobki kierowcy tira.

Read More
Ile zarabia weterynarz?
Zarobki

Ile zarabia weterynarz?

Wyspecjalizowani weterynarze to osoby niezwykle pożądane. Można więc śmiało powiedzieć, że popyt na ten zawód praktycznie nigdy się nie kończy, a zwierzęta zawsze będą potrzebowały specjalistycznej opieki. Wielu adeptów tej sztuki zastanawia się więc ile zarabia weterynarz?

Read More