Ile zarabia agent nieruchomości?

Ile zarabia agent nieruchomości?

Jako agent nieruchomości, jesteś odpowiedzialny za negocjowanie sprzedaży nieruchomości, rysunek umów i prorating podatków od nieruchomości. Musisz także dać kupującemu podgląd kosztów zamknięcia przed zamknięciem transakcji. Ponadto musisz aktualizować status nieruchomości do „w trakcie sprzedaży” lub „pod umową”. Skuteczni agenci zwracają uwagę na sprzedaż, przeprowadzają badania rynku i koncentrują się na budowaniu relacji z klientami.

Podatki

Jeśli chodzi o obliczanie, ile agent nieruchomości zarabia, istnieje wiele czynników, które wpływają na liczbę. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że dochód może się znacznie różnić w zależności od rynku i ile transakcji on lub ona kończy. Agent nieruchomości musi pamiętać, że koszty reklamy mogą zjeść duży kawałek jego lub jej zysku. Dlatego on lub ona musi zmaksymalizować swoje dochody poprzez oszczędzanie jak najwięcej pieniędzy, jak to możliwe na każdej transakcji.

W zależności od regionu i liczby klientów, agent nieruchomości może zarobić od 2.950 dolarów i 4.200 dolarów rocznie. Prowizje, które otrzymuje agent nieruchomości, zależą od warunków rynkowych i liczby domów, które sprzedają. Niektórzy agenci nieruchomości zarabiają miliony dolarów rocznie, podczas gdy inni sprzedają tylko kilka domów. Oprócz prowizji, agent nieruchomości musi również płacić za wydatki osobiste, takie jak gaz dla klientów i kilometry do pracy.

Wydatki służbowe

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że wydatki biznesowe agenta nieruchomości można odliczyć od podatku. Muszą one być bezpośrednio związane z działalnością gospodarczą i muszą być zwyczajne i konieczne. Odliczenia podatkowe dla wydatków na nieruchomości są wymienione w publikacji IRS 535, które można uzyskać w lokalnym urzędzie skarbowym. Jak zawsze, przed podjęciem ostatecznej decyzji należy skonsultować się z doradcą finansowym i prawnym. Oto kilka możliwych odliczeń dla agenta nieruchomości.

Przeczytaj również:  Ile zarabia strażak?

Jako agent nieruchomości będziesz ponosił wiele wydatków. Należą do nich wyceny, raporty z inspekcji, fotografia, home staging i inne. Ubezpieczenie zdrowotne dla Ciebie i Twojej rodziny można odliczyć w roku, w którym je zakupiłeś. Zakup standardowego sprzętu biznesowego jest również kosztem uzyskania przychodu. Niektórzy agenci mogą zdecydować się na odpisanie kosztów tych przedmiotów, zwłaszcza jeśli są one używane do celów osobistych lub biznesowych. Co do zasady, wydatki na technologię podlegają odliczeniu w zakresie, w jakim są niezbędne do prowadzenia działalności.

Prowizja

Wielu międzynarodowych nabywców jest zszokowanych, gdy dowiaduje się o wysokich prowizjach płaconych agentom nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. W innych krajach agenci zarabiają od jednego do trzech procent prowizji. Dlatego ważne jest, aby wybrać pośrednika, który jest godny zaufania i który może pracować z Twoim budżetem i preferencjami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działają prowizje i dlaczego mogą one być ważne dla Ciebie. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, jak negocjować niższą prowizję przy zakupie lub sprzedaży domu.

Stawka prowizji będzie się różnić w zależności od projektu. Prowizja jest często wliczona w cenę wywoławczą, co oznacza, że agent kupującego otrzyma co najmniej dwa procent ceny sprzedaży. Prowizje nie są regulowane prawnie, ale często są obniżane nawet o dwa procent dla sprzedającego. Ponadto mniejsze agencje mogą przenieść oszczędności na kupujących. W przeciwieństwie do większych agencji, mniejsze firmy mogą łatwiej dzielić się swoimi prowizjami.

Wydatki związane z pracą agenta nieruchomości

Typowy agent nieruchomości wydaje około 6.500 dolarów na wydatki służbowe każdego roku. Najlepsi mogą wydać do 10.000 dolarów, więc ważne jest, aby dokładnie monitorować swoje wydatki. Jeśli nie, można łatwo zobaczyć, take-home pay i dochód netto maleją. Dlatego wielu agentów stara się poprawić swój proces księgowy, płacąc za różne konferencje nieruchomości. Konferencje te mogą oferować wyjątkowe możliwości nawiązywania kontaktów i edukować agentów na temat najnowszych trendów i praktyk branżowych.

Przeczytaj również:  Ile zarabia policjant?

Podróże. Podczas gdy większość agentów nieruchomości spędzają swój czas lokalnie, często muszą podróżować do innych miast na konferencje zawodowe. Oznacza to, że ich wydatki można odliczyć od podatku, o ile są one związane z rozwojem zawodowym. Wydatki na podróże służbowe mogą być dość mylące, ale jeśli są związane z rzeczywistymi spotkaniami z klientami, często można je w pełni odliczyć. Inną kwestią mogą być wydatki na powierzchnię biurową, dlatego należy zwracać na to uwagę.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Porównując kwotę najniższej krajowej 2022 do kwoty najniższej krajowe […]

Read More
Ile zarabia kierowca tira?
Zarobki

Ile zarabia kierowca tira?

Coraz więcej osób, decyduje się na zrobienie prawa jazdy na auta ciężarowe. Okazuje się, że na przestrzeni lat zawód kierowcy tira stał się niezwykle atrakcyjny. Jednak wielu przyszłych specjalistów w tej dziedzinie, zastanawia się jak wyglądają zarobki kierowcy tira.

Read More
Ile zarabia weterynarz?
Zarobki

Ile zarabia weterynarz?

Wyspecjalizowani weterynarze to osoby niezwykle pożądane. Można więc śmiało powiedzieć, że popyt na ten zawód praktycznie nigdy się nie kończy, a zwierzęta zawsze będą potrzebowały specjalistycznej opieki. Wielu adeptów tej sztuki zastanawia się więc ile zarabia weterynarz?

Read More