Instalator monitoringu – na jakie zarobki może liczyć w Warszawie?

Monitoring w Warszawie

Samo wybranie odpowiedniego systemu monitoringu, który dopasowany będzie do potrzeb, to jedynie połowa sukcesu. Niezbędna jest także profesjonalna instalacja, która pozwoli mu spełniać wszystkie swoje zadania. Aby proces ten przebiegł pomyślnie, dobrze jest skorzystać z usług firmy, która posiada odpowiednie umiejętności i jest w stanie bezproblemowo poradzić sobie z tym zadaniem. Ogromna popularność monitoringu sprawiła, że coraz więcej osób zastanawia się nad spróbowaniem swoich sił w tej branży. Na jakie zarobki może liczyć osoba realizująca montaż monitoringu w Warszawie?

Instalator monitoringu – co powinien umieć?

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że osoby posiadające większe umiejętności oraz doświadczenie są znacznie bardziej cenione na rynku pracy. Nie inaczej jest w przypadku instalatorów monitoringu. Ci, jeśli zajmują się zakładaniem kamer w prywatnych domach, najczęściej zatrudniani są przez różnego rodzaju agencje ochrony. Tego typu firmy wymagają od swoich pracowników przede wszystkim fachowości oraz orientacji w nowinkach związanych z kamerami. Co więcej, osoby, które planują pracować na takim stanowisku, powinny nie tylko szybko się uczyć, ale również posiadać niezbędne w tym zawodzie chęci do poznania mocnych i słabych stron oferowanych przez firmę rozwiązań. Dobre przedsiębiorstwa decydują się także na częste szkolenia personelu, które pozwalają im być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Sprawdź: Montaż monitoringu Warszawa Ursynów

Instalator monitoringu – jakie zarobki?

Nie bez powodu dla wielu osób niezwykle istotnym aspektem przeważającym o przebranżowieniu są zarobki. Na początku warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie zatrudnione na tym samym stanowisku osoby zarabiają tyle samo. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że pensje instalatorów monitoringu zależą między innymi od stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy, a także województwa, w którym znajduje się przedsiębiorstwo. W przypadku Warszawy liczyć można oczywiście na największe zarobki – stolica jest miejscem, w którym stosunkowo łatwo znaleźć pracę na tym stanowisku. Średnie zarobki, na które może liczyć instalator monitoringu, wynoszą około 4560 zł brutto. Ci mniej doświadczeni, którzy dopiero zaczynają pracę w tym zawodzie, zarabiają oczywiście zauważalnie mniej, bowiem od 3500 zł brutto. Wypłaty mogą sięgać jednak nawet 6000 zł brutto, co jest już kwotą, która dla wielu będzie powodem do przebranżowienia się i rozpoczęcia pracy przy instalacji monitoringu.

Przeczytaj również:  Auto do ślubu, czyli ile może zarobić kierowca weselny?

Praca na takim stanowisku często wiąże się także z różnego rodzaju benefitami. Niektórzy instalatorzy monitoringu dostają od firmy samochód służbowy lub telefon, a znaczna część stale bierze udział w szkoleniach lub kursach zawodowych. Te pozwalają nie tylko na bieżąco powiększać swoją wiedzę, ale również czynią pracowników znacznie bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy. Im większe doświadczenie ma instalator, tym więcej będzie zarabiał. Koniec końców dokładne kwoty zależą jednak przede wszystkim od firmy, w której się pracuje – większe przedsiębiorstwa będą skłonne zapłacić więcej.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Porównując kwotę najniższej krajowej 2022 do kwoty najniższej krajowe […]

Read More
Ile zarabia kierowca tira?
Zarobki

Ile zarabia kierowca tira?

Coraz więcej osób, decyduje się na zrobienie prawa jazdy na auta ciężarowe. Okazuje się, że na przestrzeni lat zawód kierowcy tira stał się niezwykle atrakcyjny. Jednak wielu przyszłych specjalistów w tej dziedzinie, zastanawia się jak wyglądają zarobki kierowcy tira.

Read More
Ile zarabia weterynarz?
Zarobki

Ile zarabia weterynarz?

Wyspecjalizowani weterynarze to osoby niezwykle pożądane. Można więc śmiało powiedzieć, że popyt na ten zawód praktycznie nigdy się nie kończy, a zwierzęta zawsze będą potrzebowały specjalistycznej opieki. Wielu adeptów tej sztuki zastanawia się więc ile zarabia weterynarz?

Read More