Ile zarabia opiekunka dla dzieci?

Ile zarabia opiekunka dla dzieci?

Stawka, którą pobierasz za opiekę nad dzieckiem, nie podwaja się za każde kolejne dziecko. Ale za każde dodatkowe dziecko stawka nieco wzrośnie. Dodatkowe obowiązki również mogą podnieść Twoją stawkę. Doświadczone opiekunki i te z wykształceniem wyższym będą żądać wyższej stawki. Zapytaj opiekunki o ich doświadczenie i przedział wiekowy. W ten sposób będziesz w stanie stwierdzić, czy powinnaś oczekiwać, że zapłacisz więcej czy mniej.

Średnia stawka godzinowa

Średnia stawka godzinowa różni się w zależności od wieku opiekunki. Najmłodsze opiekunki, które zwykle mają mniej niż 16 lat, zarabiają znacznie poniżej płacy minimalnej. Natomiast od starszych opiekunek oczekuje się wyższej stawki, ponieważ mają one doświadczenie i referencje, które mogą polecić. Mogą też być skłonne zaakceptować dodatkowe korzyści, takie jak darmowe jedzenie i dodatkowe usługi. Im starsza opiekunka, tym bardziej prawdopodobne jest, że praca będzie dla niej odpowiednia, co znajduje odzwierciedlenie w wyższej stawce godzinowej.

Poziom doświadczenia

Chociaż wymagania dotyczące pracy opiekunki różnią się w zależności od rodziny, podstawowe obowiązki niani są podobne. Obejmują one zapewnianie dzieciom komfortu i planowanie zajęć. Obowiązki te różnią się w zależności od wieku i potrzeb dzieci. Aby Twoje CV było bardziej atrakcyjne, powinnaś uwzględnić wszelkie istotne szkolenia i doświadczenie. Oto kilka wskazówek, jak napisać imponujący życiorys. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek i przykładowych formatów CV dla opiekunek dziecięcych:

Wykształcenie wyższe

Uzyskanie dyplomu ukończenia szkoły wyższej, aby zostać opiekunką do dziecka może wydawać się niepraktycznym celem, ale możliwe jest znalezienie pracy jako opiekunka do dziecka nawet bez dyplomu. Pierwsza pomoc i certyfikat CPR są bardzo zalecane, a kursy te kosztują od 40 do 90 dolarów. Kursy te dają również cenne informacje na temat bezpieczeństwa dzieci i czterech „B” opieki nad dziećmi, takich jak podstawowa pierwsza pomoc i CPR. Jako dodatkowy bonus otrzymasz prawo jazdy, które jest niezbędne przy poszukiwaniu pracy jako opiekunka do dzieci.

Przeczytaj również:  Ile zarabia dentysta?

Stawki wakacyjne

Wiele rodzin nie ma czasu na kupowanie prezentów, gdy ich dzieci są w przedszkolu. Jednak okres świąteczny to także czas, w którym rodzice muszą mieć możliwość kupowania prezentów. W okresie świątecznym dzieci mają długie przerwy w nauce, a rodzice muszą wrócić do pracy przed końcem ferii. Większość rodziców nie pracuje w standardowym trybie od dziewiątej do piątej. Rodzice samotnie wychowujący dzieci często muszą pracować na dwa lub więcej etatów, aby związać koniec z końcem. Biorąc pod uwagę te czynniki, można zrozumieć, dlaczego okres świąteczny jest najlepszym czasem na szukanie opiekunki.

Wynagrodzenie zależne od poziomu doświadczenia

Wynagrodzenie opiekunki do dziecka wzrasta wraz z doświadczeniem. Im więcej lat doświadczenia ma opiekunka, tym wyższa jest jej pensja. Lokalizacja również ma wpływ na wysokość wynagrodzenia, większe miasta oferują wyższe pensje, ale również wyższe koszty utrzymania. Wynagrodzenie według poziomu doświadczenia nie jest absolutną wytyczną, a wiele czynników odgrywa rolę. Poniżej podano kilka wskazówek, jak sprawić, by wynagrodzenie opiekunki do dziecka było bardziej rozsądne. Jeżeli nie jesteś pewna, jak obliczyć wynagrodzenie opiekunki, weź pod uwagę następujące czynniki.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Porównując kwotę najniższej krajowej 2022 do kwoty najniższej krajowe […]

Read More
Ile zarabia kierowca tira?
Zarobki

Ile zarabia kierowca tira?

Coraz więcej osób, decyduje się na zrobienie prawa jazdy na auta ciężarowe. Okazuje się, że na przestrzeni lat zawód kierowcy tira stał się niezwykle atrakcyjny. Jednak wielu przyszłych specjalistów w tej dziedzinie, zastanawia się jak wyglądają zarobki kierowcy tira.

Read More
Ile zarabia weterynarz?
Zarobki

Ile zarabia weterynarz?

Wyspecjalizowani weterynarze to osoby niezwykle pożądane. Można więc śmiało powiedzieć, że popyt na ten zawód praktycznie nigdy się nie kończy, a zwierzęta zawsze będą potrzebowały specjalistycznej opieki. Wielu adeptów tej sztuki zastanawia się więc ile zarabia weterynarz?

Read More