Ile zarabia lakiernik samochodowy?

Ile zarabia lakiernik samochodowy?

Lakiernicy samochodowi otrzymują średnie wynagrodzenie w wysokości 26 400 USD rocznie, choć kwota ta różni się znacznie w zależności od lokalizacji. W Nowym Jorku mediana czynszu wynosi 2 465 USD miesięcznie, czyli 62,7% ich zarobków. W Los Angeles mediana czynszu wynosi 2 366 USD miesięcznie, czyli 4 592 USD dla czteroosobowej rodziny. Choć może się to wydawać niską pensją, w rzeczywistości pokrywa ona koszty życia w Los Angeles.

Średnia pensja

Zakres wynagrodzenia przeciętnego lakiernika karoserii waha się od 32 500 do 48 500 USD rocznie. Kwota ta nie obejmuje kosztów szlifowania karoserii pojazdu i usuwania rdzy. Koszty te składają się na całkowitą kwotę wypłacaną za miesiąc pracy. Jednak najlepiej opłacani lakiernicy samochodowi zarabiają ponad 86 000 USD rocznie. Najmniej zarabiający zarabiają zaledwie 19 000 USD rocznie.

Według Amerykańskiego Biura Statystyki Pracy (U.S. Bureau of Labor Statistics), liczba osób pracujących jako lakiernicy samochodowi wzrośnie o około 3,3% w latach 2012-2028. Tempo wzrostu jest jednak niższe niż średnia dla wszystkich zawodów. Najlepiej płatne miasta dla tego stanowiska to San Jose, CA, Oakland, CA i Tanaina, AK. Jeśli szukasz pracy jako lakiernik samochodowy, przeprowadzka do jednego z tych miast może być owocna.

Wzrost liczby miejsc pracy

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy (U.S. Bureau of Labor Statistics), zatrudnienie w zawodzie lakiernika samochodowego wzrośnie o 6% w latach 2016-2026. Oczekuje się, że wzrost ten będzie różnił się w zależności od branży i zawodu. Ze względu na nieregularny charakter pracy, jest mało prawdopodobne, aby ten obszar zawodowy został zautomatyzowany. Lakiernicy samochodowi zazwyczaj pracują pięć dni w tygodniu, ale niektórzy z nich mogą zdecydować się na pracę w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ lubią elastyczność bycia swoim własnym szefem.

Przeczytaj również:  Ile zarabia kucharz? Czy warto być kucharzem?

Osoby chcące zostać lakiernikiem samochodowym powinny mieć wykształcenie średnie lub równoważne. Pomocne może być uczestnictwo w zajęciach z zakresu sztuki, technologii lub warsztatu. Chociaż niektórzy pracodawcy preferują kandydatów z wcześniejszym doświadczeniem, formalne wykształcenie jest zalecane w celu uzyskania wyższego wynagrodzenia. Ponadto konkretne wykształcenie w zakresie lakiernictwa samochodowego może prowadzić do większej liczby miejsc pracy i lepszego wynagrodzenia. Jednak nie każdy pracodawca wymaga posiadania dyplomu ukończenia szkoły średniej, aby zostać lakiernikiem samochodowym.

Lokalizacje

Wielu entuzjastów motoryzacji chce, aby ich samochody wyróżniały się w tłumie. Dlatego lakiernicy samochodowi specjalizują się w ozdabianiu pojazdów lakierami chromopodobnymi lub metalicznymi, paskami lub specjalnymi oznaczeniami. Idealny kandydat powinien mieć co najmniej 10 lat doświadczenia i zamiłowanie do tego zawodu. Stanowisko to wymaga niezawodności i zdolności do samodzielnej pracy. Lokalizacje miejsc pracy dla lakierników samochodowych różnią się w zależności od specjalizacji.

Wynagrodzenie godzinowe

Wynagrodzenie godzinowe dla techników samochodowych różni się w zależności od stanowiska. Lakiernik samochodowy lub detailer zarabia stawkę godzinową na podstawie liczby samochodów, które serwisuje w ciągu tygodnia. Zazwyczaj lakiernicy i detaliści otrzymują wynagrodzenie za „godzinę flagową” za każdy obsłużony pojazd. Godziny te różnią się w zależności od modelu i marki. Dealer określa, ile godzin flagowych każda osoba musi przepracować w tygodniu. Stawka godzinowa dla tych pracowników różni się w zależności od poziomu ich umiejętności i rodzaju wykonywanej pracy.

Wynagrodzenia blacharzy samochodowych są bardzo zróżnicowane. Niektórzy zarabiają 666 359 USD rocznie, podczas gdy inni zarabiają zaledwie 46 680 USD. Średnia płaca dla lakiernika samochodowego w Kanadzie wynosi 58 000 USD. Najlepiej opłacani pracownicy zarabiają od 32 500 do 48 500 USD rocznie, jak wynika z badania wynagrodzeń przeprowadzonego przez ERI. Inne czynniki wpływające na wysokość wynagrodzenia to rodzaj pracodawcy i doświadczenie danej osoby.

Przeczytaj również:  Pracownik seksualny- czy ten zawód jeszcze istnieje?
ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ile zarabia kucharz
Zarobki

Ile zarabia kucharz? Czy warto być kucharzem?

Cenimy sobie dobrą kuchnię. Zastanawiamy się, co podać na elegancki obiad. Od czasu do czasu warto także udać się do przyzwoitej restauracji, gdzie będziemy obsłużeni przez profesjonalnego kucharza. Ile zarabia taki kucharz? Kim jest kucharz, czyli co podać na elegancki obiad? Kucharz to ten, który na zamówienie klienta przygotowuje wybrane dania. Pracuje przeważnie w restauracjach, […]

Read More
ile zarabia kierownik budowy
Zarobki

Ile zarabia kierownik budowy i jakie są jego zadania?

Osoba na takim stanowisku zajmuję się organizacją pracy na placu budowy, a także sprawdza, czy pracownicy stosują się do kwestii bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się ile zarabia kierownik budowy, jakie są jego zadania i kompetencje, a także czy to trudna ścieżka kariery. Praca jako kierownik budowy Organizowanie pracy na stanowisku kierownika nie jest zadaniem prostym, […]

Read More
zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Zgodnie z tym rozporządzeniem z dniem 01.01.2022 minimalne wynagrodzenie […]

Read More