Auto do ślubu, czyli ile może zarobić kierowca weselny?

auto do ślubu

W dzisiejszych czasach coraz łatwiejszą formą zarobku staje się praca jako kierowca. Bez problemu można zatrudnić się w firmie takiej jak Uber czy Bolt, dzięki którym z łatwością każdy zainteresowany, posiadający samochód, może zarobić na przewozach osobowych. Istnieje jednak inna forma bycia kierowcą, która jest zdecydowanie bardziej dochodowa. Mowa tutaj o kierowcy wynajmowanym na wesele, który zawiezie parę młodą do kościoła i potem na przyjęcie. Ile może zarobić kierowca ślubny?

Wynajem samochodu do ślubu – coraz częstsza praktyka wśród młodych par

Dla każdych przyszłych małżonków ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem, ponieważ stanowi oficjalny początek ich wspólnej drogi przez życie. W tym dniu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Aby dzień ten był jeszcze bardziej wyjątkowy, z okazji ślubu młodzi często decydują się na wynajem kierowcy, który poprowadzi ich auto do ślubu, przez co nie muszą się oni martwić dojazdem. Dodatkowo mogą pojechać zupełnie innym, wyjątkowym samochodem, który różni się do użytkowanego przez nich na co dzień auta.

Kierowca na wesele – ile można zarobić?

Pracując w firmie wypożyczającej auta do ślubu, można również świadczyć dodatkowo usługę kierowcy. Godzinowa stawka za wynajem samochodu do ślubu zawiera już najczęściej opłatą za usługę kierowcy tego auta. W dniu planowanego ślubu kierowca przyjeżdża wybranym przez państwa młodych samochodem na umówione miejsce, aby następnie zabrać przyszłych małżonków razem ze świadkami do miejsca, gdzie ma się odbyć ceremonia zaślubin. Po zakończeniu ceremonii kierowca zawozi państwa młodych wraz ze świadkami na miejsce, gdzie ma się odbyć przyjęcie weselne i najczęściej w tym momencie kończy się jego praca. Bywa również, że kierowca jest proszony o pozostanie do sesji ślubnej małżonków, jeśli chcą mieć zrobione zdjęcia przy wyjątkowym aucie, jednak zdarza się to rzadko. Opcja wykupienia samochodu do ślubu i dodatkowo wynajęcie kierowcy jest o tyle wygodniejsza, że nie trzeba samemu trudzić się znalezieniem kierowcy na tę wyjątkową okazję, a goście weselni z pewnością będą chcieli się bawić, podobnie jak państwo młodzi. Dodatkowy problem generuje późniejsze odwiezienie auta na miejsce, co wiąże się również z dodatkowymi kosztami dla młodych, ponieważ muszą zorganizować sobie drogę powrotną. Wynajęty na tę okazję kierowca po zakończeniu swojej pracy odstawić auto na miejsce, przez co młodzi nie mają z tym problemu i mogą swobodnie uczestniczyć w całej uroczystości. Kierowca ślubny jest coraz częściej poszukiwany w związku z wyżej wymienionymi przyczynami. Niezależnie od wielkości jego działalności, jeżeli posiada samochód, którym akurat młodzi chcą pojechać do ślubu, może liczyć na dobry zarobek. Ceny wynajmu samochodu i kierowcy zaczynają się już od 150 złotych za godzinę pracy. Wliczając czas oczekiwania na młodych, trwania ceremonii i ewentualny dojazd na miejsce docelowe, można zarobić nawet 600 złotych lub więcej. 

Przeczytaj również:  Ile zarabia opiekunka dla dzieci?

Podsumowanie

Branża ślubna to nie bez powodu jedna z najbardziej dochodowych dziedzin. W dniu ślubu każdy chce, żeby wszystkie elementy zgadzały się w pełni z jego wizją i marzeniami.  W zależności od miejsca, do którego trzeba dojechać, ceny za usługę zdecydowanie można podnieść, wliczając w to, chociażby dodatkową cenę za dojazd do miejsca, z którego należy odebrać państwa młodych. Oferując usługę wynajmu samochodu jednocześnie z możliwością wynajęcia kierowcy, można w łatwy sposób zarobić a dodatkowo, jeśli usługa będzie zadowalać klientów, z pewnością będzie można liczyć na polecenie ze strony państwa młodych innym zainteresowanym. Dzięki temu każdy, kto lubi jeździć samochodem i jednocześnie chce zarobić dodatkowe pieniądze, będzie z pewnością zadowolony ze swojej pracy i z płynących z niej dochodów.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ile zarabia kucharz
Zarobki

Ile zarabia kucharz? Czy warto być kucharzem?

Cenimy sobie dobrą kuchnię. Zastanawiamy się, co podać na elegancki obiad. Od czasu do czasu warto także udać się do przyzwoitej restauracji, gdzie będziemy obsłużeni przez profesjonalnego kucharza. Ile zarabia taki kucharz? Kim jest kucharz, czyli co podać na elegancki obiad? Kucharz to ten, który na zamówienie klienta przygotowuje wybrane dania. Pracuje przeważnie w restauracjach, […]

Read More
ile zarabia kierownik budowy
Zarobki

Ile zarabia kierownik budowy i jakie są jego zadania?

Osoba na takim stanowisku zajmuję się organizacją pracy na placu budowy, a także sprawdza, czy pracownicy stosują się do kwestii bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się ile zarabia kierownik budowy, jakie są jego zadania i kompetencje, a także czy to trudna ścieżka kariery. Praca jako kierownik budowy Organizowanie pracy na stanowisku kierownika nie jest zadaniem prostym, […]

Read More
zarobki w polsce
Zarobki

Zarobki w Polsce 2022

Ile wynosi najniższa krajowa w 2022? – umowa o pracę To ile wynosi kwota najniższej krajowej jest uregulowane w sposób formalny – konkretna kwota jest przedstawiona w Rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 15.09.2021 r. w sprawie wyskości minimalnego wynagrodzenia wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Zgodnie z tym rozporządzeniem z dniem 01.01.2022 minimalne wynagrodzenie […]

Read More