Niskooprocentowana pożyczka dla pracownika – na co warto zwrócić uwagę? Warunki transakcji.

Niskooprocentowana pożyczka

Prowadzisz własną działalność i nie wiesz, w jaki sposób docenić swoich pracowników? Podwyżki pensji to nie wszystko, co możesz zrobić. Ciekawą alternatywą jest niskooprocentowana pożyczka dla pracownika. Sprawdź, czym w praktyce są pożyczki dla pracowników.

Niskooprocentowane pożyczki dla pracowników to szansa na poprawę relacji pomiędzy podwładnymi a kadrą zarządzającą. Pamiętaj, że dodatkowe pieniądze pozyskane w ten sposób pomogą ci wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Brak wysokich kosztów i szybka wypłata sprawia, że zastanawiasz się nad złożeniem prośby u swojego pracodawcy? To świetny pomysł. Jeśli masz taką możliwość, skorzystaj z niskooprocentowanej pożyczki dla pracowników.

Niskooprocentowana pożyczka dla pracownika – czym jest dla pracodawcy i pracownika?

Niskooprocentowana pożyczka dla pracownika to nic innego, jak udzielenie finansowania osobie znajdującej się w potrzebie. Jako pracodawca możesz przeznaczyć na ten cel np. środki obrotowe. Istnieje też inna opcja. Wykorzystaj na ten cel także środki pochodzące z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, jeśli takowy posiadasz. Pamiętaj, że taka forma finansowania udzielana jest na preferencyjnych warunkach.

Umowa pożyczki z pracownikiem musi dotyczyć zobowiązania i przeniesienia własności na pożyczkobiorcę określonej kwoty pieniędzy. Pracownik w wyniku podpisania umowy będzie zobowiązany do zwrócenia jej w tej samej kwocie.

Co na ten temat mówią przepisy Ustawy PIT? Świadczenia tego typu są przychodami ze stosunku pracy. Pożyczki pracownicze nie są jednak uwzględniane jako przychód. Jeśli już udzielasz pożyczek pracowniczych, pamiętaj, aby robić to na jednakowych warunkach dla wszystkich współpracowników. Dzięki temu udzielenie finansowania nie poskutkuje powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia. Nie obciążysz więc firmy obowiązkiem odprowadzenia podatku w wyniku takiej transakcji.

Przeczytaj również:  Ratownik medyczny — zarobki, na jakie może liczyć

Czy warto udzielać pracownikom niskooprocentowanych pożyczek?

Oczywiście każda pożyczka pieniędzy wiąże się z pewnym ryzykiem. Niskooprocentowane pożyczki dla pracowników pozwalają jednak na poprawę relacji na linii pracodawca – pracownik. Podpisując stosowną umowę zawierającą jednolite warunki udzielenia finansowania, nie powstaje żadne ryzyko nałożenia podatku na taką formę pozyskania środków. Dla wielu pracowników pomoc finansowa z niskim oprocentowaniem od pracodawcy to często jedyne wyjście z trudnej sytuacji.

Pamiętaj, że zgodnie z Art. 720 § 1 Ustawy Kodeks Cywilny poprzez sporządzenie umowy pożyczki firma zobowiązuje się do przeniesienia własności środków na pożyczkobiorcę. Tym samym pracownik zobowiązuje się do terminowego zwrócenia takiej samej kwoty lub ilości rzeczy tego samego gatunku i jakości. Niskooprocentowana pożyczka dla pracownika to nie tylko szansa dla pracowników na pozyskanie dodatkowych środków. W ten sposób zacieśnisz więzi ze współpracownikami, a oni będą rzetelnie pracować ze względu na zobowiązania wobec firmy.

Jak sfinansować niskooprocentowaną pożyczkę dla pracownika?

Jest wiele opcji, które umożliwiają sfinansowanie niskooprocentowanej pożyczki pracowniczej. Pamiętaj, że finansowanie nie musi pochodzić ze środków obrotowych. Co możesz zrobić, kiedy twojej firmy nie stać na pokrycie kosztów pożyczki? Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z prywatnego finansowania. Na rynku znajdziesz zarówno oferty dla przedsiębiorców, czego doskonałym przykładem jest prywatna instytucja finansowa plmfund.pl, jak i takie, które są skierowane do osób prywatnych W ten sposób pozyskasz dodatkowe środki i jednocześnie nie narazisz się na utratę płynności finansowej.

Oferta PLM Private Loan Market to skuteczny zamiennik dla kredytów bankowych. Środki pozyskane w ramach prywatnego finansowania przedsiębiorstwa możesz przeznaczyć na dowolny cel, w tym między innymi na:

  • wypłaty pracownicze;
  • inwestycje;
  • spłatę innych zobowiązań.

Zwróć jednak uwagę, że finansowanie PLM przeznaczysz na bez problemu na niskooprocentowane pożyczki dla pracowników. Dzięki temu pokryjesz koszty udzielenia pożyczki i nie narazisz się na utratę płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Pamiętaj, ubieganie się o dodatkowe środki na dowolny cel PLM to minimum formalności. Decyzję o przyznaniu finansowania otrzymasz w tym przypadku nawet w ciągu 48 godzin.

Przeczytaj również:  Jak wygląda praca przy odlewaniu medali okolicznościowych?

Podsumowując, niskooprocentowane pożyczki dla pracowników nie skutkują nałożeniem dodatkowego opodatkowania na przedsiębiorcę. Warto więc udzielić taką pomoc pracownikom i zyskać ich lojalność na wiele lat.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

odprawa pośmiertna
Porady

Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

Zasiłek pogrzebowy jest uzyskiwany z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy z nas wie, że zorganizowanie pogrzebu wiąże się z wieloma wydatkami. Warto pamiętać o tym, że możemy skorzystać z odprawy pośmiertnej. Dzięki temu uzyskamy dodatkową gotówkę na zorganizowanie pogrzebu i stypy. Kto może dostać taki zasiłek? Jak go uzyskać? Dla kogo odprawa pośmiertna? Istotne jest to, […]

Read More
impreza w pracy
Porady

Impreza w pracy – jak zadbać o wygląd, aby czuć się komfortowo i stylowo?

Wiele firm praktykuje regularne towarzyskie spotkania po pracy. To świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości i poznać współpracowników od innej strony. Jak się przygotować i zadbać o wygląd na imprezie w pracy? Już nie tylko międzynarodowe korporacje, ale także mniejsze placówki organizują regularnie imprezy dla swoich pracowników. Mogą odbywać się w siedzibie firmy lub na […]

Read More
ubiór do pracy
Porady

Jak się ubrać do pracy, czyli dress code

Dress code i strój do pracy to nie to samo pojęcie. Sam dress code w różnych firmach oznacza coś innego. Strój do pracy musi zostać do niego dostosowany, żeby pracownik spełniał w tej kwestii oczekiwania pracodawcy. Jaka jest różnica między strojem do pracy a firmowym dress code?  Twoja stylizacja do pracy powinna być dobrana w […]

Read More