Praca w Gdańsku. Kierowca C+E zarobi nawet 9 tys. zł na rękę

Szukasz pracy w Gdańsku? Kierowcy C+E znajdą zatrudnienie zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Braki kadrowe na rynku sprawiają, że pracodawcy konkurują o uwagę kandydatów na różne sposoby – wysokimi zarobkami, komfortowymi warunkami realizacji zleceń czy dodatkowymi świadczeniami. Coraz częściej kierowca nie musi podejmować długich i międzynarodowych tras, żeby osiągać ponadprzeciętne wynagrodzenie w ciągu miesiąca.  

Praca kierowcy C+E w Gdańsku – zarobki, benefity, oczekiwania

Firmy oferują pracę dla kierowców C+E w Gdańsku nie tylko na trasy międzynarodowe, ale również krajowe. Na rynku brakuje nawet kierowców do realizacji krótkich zleceń w Trójmieście i okolicy. Zatrudnienie od zaraz znajdzie nawet kilkadziesiąt osób. Poszukiwani są również specjaliści posiadający uprawnienia kategorii C oraz B o różnym poziomie doświadczenia. Braki kadrowe sprawiają, że pracodawcy oferują wysokie zarobki oraz komfortowe warunki zatrudnienia. 

Firmy transportowe ostro rywalizują o pracowników, co wyraźnie widać w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.pl. Ogłoszenia ze wskazanymi zarobkami, nawet rzędu 9 tys. zł miesięcznie, nie należą już do rzadkości. W tej branży wciąż jest rynek pracownika, którego trzeba przekonać konkretami – mówi Michał Sielski z portalu Trojmiasto.pl.

Dofinansowania do opieki medycznej i karty sportowej, premie oraz dodatki finansowe, a nawet możliwość skorzystania z noclegu w bazie firmy czy hotelu – pracodawcy starają się przyciągnąć kierowców na różne sposoby. Początkujący mogą liczyć na łatwe trasy, a wraz ze zdobywaniem doświadczenia szkolenia i możliwość rozwoju kompetencji. Pracodawcy chętnie zatrudniają również osoby na emeryturze w ramach pracy dorywczej. 

Oferty pracy dla kierowców C+E w Gdańsku zawierają również informacje o nowoczesnej flocie, stabilnym zatrudnieniu w ramach umowy o pracę czy zniżkach na produkty firmy znajdziesz na https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/kierowcy/gdansk/ 

Przeczytaj również:  Wakacyjna praca, czy to sie opłaca?

Ile zarabia kierowca zawodowy?

Zarobki kierowcy C+E oraz C zależą m.in. od doświadczenia, rodzaju posiadanych uprawnień, branża i wielkości firmy czy rodzaju umowy. Największe znaczenie ma jednak system pracy. 

Według raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego w 2021 roku aż 44,5 proc. badanych kierowców wykonywało obowiązki od poniedziałku do piątku, a mediana zarobków na stanowisku wyniosła 6 tys. zł. Coraz częściej kierowcy zawodowi nie muszą realizować długich, międzynarodowych tras, żeby osiągać ponadprzeciętne zarobki. 

Najbardziej opłacalny okazał się tryb 4/1 (cztery tygodnie w pracy, jeden wolny) – mediana wyniosła 8 tys. zł. W tym systemie pracowało jednak jedynie 2,1 porc. badanych kierowców. Wśród ofert pracy kierowcy C+E w Gdańsku znaleźć można również międzynarodowe trasy ze wsparciem polskich spedytorów i atrakcyjnymi warunkami pracy.

Źródło: Trojmiasto.pl

Nieco niższe wynagrodzenia (mediana – 7,5 tys. zł) otrzymywały osoby realizujące zlecenia w systemie 3/1. Najmniejszą grupę stanowili kierowcy pracujący w systemie 6/2 – jedynie 0,7 proc. kierowców, a mediana wyniosła 4,85 tys. zł. 

Zarobki kierowcy C+E w Gdańsku nie odbiegają znacząco od stawek w pozostałych częściach kraju. Średnie zarobki kierowcy zawodowego w 2021 roku wyniosły 6,3 tys. zł, a mediana – 6,5 tys. zł, wynika z danych Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. 

W raporcie uwzględniono również elementy składające się na łączne miesięczne wynagrodzenie: 

  • dieta i ryczałt – 57,8 proc. wynagrodzenia,
  • premia i bonusy – 27,6 proc. wynagrodzenia, 
  • inne – 15,5 proc. wynagrodzenia.

Kierowcy zawodowi mają ustalone podstawy w ramach umowy o pracę czy zlecenie, a dodatkowo otrzymują dietę i ryczałt, premie czy bonusy. 

Jak zostać kierowcą? – popularne wymagania i umiejętności

Kierowcą zawodowym może zostać osoba, która posiada prawo jazdy kategorii C albo C+E. Niezbędne jest Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej wydawane po odpowiednim kursie na przewóz rzeczy i osób. Dokument potwierdza, że kierowca posiada umiejętności potrzebne do realizacji obowiązków. W niektórych przypadkach wymagane są również bardziej specjalistyczne kursy, np. ADR pozwalający na przewóz ładunków niebezpiecznych. 

Przeczytaj również:  Jakie okulary do komputera bez wady wzroku?

Kierowca musi uzyskać również zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Kierowcą zawodowym nie może zostać osoba, która zmaga się z zaburzeniami równowagi, uzależnieniem od alkoholu czy substancji psychotropowych, poważnymi zaburzeniami oraz chorobami psychicznymi, a także chorobami i zaburzeniami narządu słuchu, wzroku czy ruchu. 

W przypadku większości przewlekłych chorób, m.in. neurologicznych, układu sercowo-naczyniowego i oddechowego czy cukrzycy sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie. Wymagany jest regularny kontakt i ocena stanu zdrowia przez lekarza prowadzącego. 

Dobry kierowca ma również zestaw cech pomagających w skutecznej realizacji obowiązków: 

  • umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, 
  • odporność na stres, 
  • umiejętność pracy pod presją czasu, 
  • odpowiedzialność, 
  • koncentracja na realizację celów,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego – na trasach międzynarodowych.

Kierowca większość czasu spędza samotności kierując pojazdem. Może jednak liczyć na regularny kontakt telefoniczny ze spedytorem, obsługą magazynu w punktach czy innymi kierowcami podczas postojów. 

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadzór spawalniczy
Porady

Nadzór spawalniczy – Ochrona bezpieczeństwa i jakości w procesach spawalniczych

Nadzór spawalniczy to jedna z najważniejszych czynności w procesach spawalniczych, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i jakość produktu. Jest to złożona procedura, która obejmuje szereg badań technicznych, laboratoryjnych i próbek. Wszystkie te czynności muszą być wykonywane przez wykwalifikowany personel i muszą być wykonywane zgodnie z przepisami prawnymi, które regulują spawanie. Nadzór spawalniczy zapewnia, że proces spawania jest […]

Read More
Porady

Najlepsze laptopy do pracy zdalnej – najtańsze opcje

Wydajny, lekki i wygodny w transporcie – taki właśnie powinien być laptop do pracy zdalnej. Najlepiej, jeżeli miałby jeszcze podświetlaną klawiaturę, wytrzymałą baterię a jego zakup nie puścił firmy z torbami. Postanowiliśmy więc przygotować dla Was mini przegląd najciekawszych laptopów poleasingowych. Ile kosztuje laptop do pracy zdalnej? Sprawdzamy! Laptop do pracy zdalnej – parametry Jakie […]

Read More
kobieta trzyma w ręku okulary do pracy
Porady

Jakie okulary do komputera bez wady wzroku?

Lekarze okuliści oraz optycy zalecają, by osoby, które spędzają przed komputerem kilka godzin dziennie, zakładały na ten czas okulary. Dotyczy to również tych, u których nie zdiagnozowano do tej pory wady wzroku. Ważna jest bowiem prawidłowa ochrona oczu, którą zapewnia powłoka antyrefleksyjna. Jak dobrać wysokiej klasy okulary do komputera? Okulary do komputera – czy rzeczywiście […]

Read More