Praca w Gdańsku. Kierowca C+E zarobi nawet 9 tys. zł na rękę

Szukasz pracy w Gdańsku? Kierowcy C+E znajdą zatrudnienie zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Braki kadrowe na rynku sprawiają, że pracodawcy konkurują o uwagę kandydatów na różne sposoby – wysokimi zarobkami, komfortowymi warunkami realizacji zleceń czy dodatkowymi świadczeniami. Coraz częściej kierowca nie musi podejmować długich i międzynarodowych tras, żeby osiągać ponadprzeciętne wynagrodzenie w ciągu miesiąca.  

Praca kierowcy C+E w Gdańsku – zarobki, benefity, oczekiwania

Firmy oferują pracę dla kierowców C+E w Gdańsku nie tylko na trasy międzynarodowe, ale również krajowe. Na rynku brakuje nawet kierowców do realizacji krótkich zleceń w Trójmieście i okolicy. Zatrudnienie od zaraz znajdzie nawet kilkadziesiąt osób. Poszukiwani są również specjaliści posiadający uprawnienia kategorii C oraz B o różnym poziomie doświadczenia. Braki kadrowe sprawiają, że pracodawcy oferują wysokie zarobki oraz komfortowe warunki zatrudnienia. 

Firmy transportowe ostro rywalizują o pracowników, co wyraźnie widać w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.pl. Ogłoszenia ze wskazanymi zarobkami, nawet rzędu 9 tys. zł miesięcznie, nie należą już do rzadkości. W tej branży wciąż jest rynek pracownika, którego trzeba przekonać konkretami – mówi Michał Sielski z portalu Trojmiasto.pl.

Dofinansowania do opieki medycznej i karty sportowej, premie oraz dodatki finansowe, a nawet możliwość skorzystania z noclegu w bazie firmy czy hotelu – pracodawcy starają się przyciągnąć kierowców na różne sposoby. Początkujący mogą liczyć na łatwe trasy, a wraz ze zdobywaniem doświadczenia szkolenia i możliwość rozwoju kompetencji. Pracodawcy chętnie zatrudniają również osoby na emeryturze w ramach pracy dorywczej. 

Oferty pracy dla kierowców C+E w Gdańsku zawierają również informacje o nowoczesnej flocie, stabilnym zatrudnieniu w ramach umowy o pracę czy zniżkach na produkty firmy znajdziesz na https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/kierowcy/gdansk/ 

Przeczytaj również:  Pracoholizm - przyczyny, objawy, leczenie uzależnienia od pracy

Ile zarabia kierowca zawodowy?

Zarobki kierowcy C+E oraz C zależą m.in. od doświadczenia, rodzaju posiadanych uprawnień, branża i wielkości firmy czy rodzaju umowy. Największe znaczenie ma jednak system pracy. 

Według raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego w 2021 roku aż 44,5 proc. badanych kierowców wykonywało obowiązki od poniedziałku do piątku, a mediana zarobków na stanowisku wyniosła 6 tys. zł. Coraz częściej kierowcy zawodowi nie muszą realizować długich, międzynarodowych tras, żeby osiągać ponadprzeciętne zarobki. 

Najbardziej opłacalny okazał się tryb 4/1 (cztery tygodnie w pracy, jeden wolny) – mediana wyniosła 8 tys. zł. W tym systemie pracowało jednak jedynie 2,1 porc. badanych kierowców. Wśród ofert pracy kierowcy C+E w Gdańsku znaleźć można również międzynarodowe trasy ze wsparciem polskich spedytorów i atrakcyjnymi warunkami pracy.

Źródło: Trojmiasto.pl

Nieco niższe wynagrodzenia (mediana – 7,5 tys. zł) otrzymywały osoby realizujące zlecenia w systemie 3/1. Najmniejszą grupę stanowili kierowcy pracujący w systemie 6/2 – jedynie 0,7 proc. kierowców, a mediana wyniosła 4,85 tys. zł. 

Zarobki kierowcy C+E w Gdańsku nie odbiegają znacząco od stawek w pozostałych częściach kraju. Średnie zarobki kierowcy zawodowego w 2021 roku wyniosły 6,3 tys. zł, a mediana – 6,5 tys. zł, wynika z danych Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. 

W raporcie uwzględniono również elementy składające się na łączne miesięczne wynagrodzenie: 

  • dieta i ryczałt – 57,8 proc. wynagrodzenia,
  • premia i bonusy – 27,6 proc. wynagrodzenia, 
  • inne – 15,5 proc. wynagrodzenia.

Kierowcy zawodowi mają ustalone podstawy w ramach umowy o pracę czy zlecenie, a dodatkowo otrzymują dietę i ryczałt, premie czy bonusy. 

Jak zostać kierowcą? – popularne wymagania i umiejętności

Kierowcą zawodowym może zostać osoba, która posiada prawo jazdy kategorii C albo C+E. Niezbędne jest Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej wydawane po odpowiednim kursie na przewóz rzeczy i osób. Dokument potwierdza, że kierowca posiada umiejętności potrzebne do realizacji obowiązków. W niektórych przypadkach wymagane są również bardziej specjalistyczne kursy, np. ADR pozwalający na przewóz ładunków niebezpiecznych. 

Przeczytaj również:  Jak wygląda praca przy odlewaniu medali okolicznościowych?

Kierowca musi uzyskać również zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Kierowcą zawodowym nie może zostać osoba, która zmaga się z zaburzeniami równowagi, uzależnieniem od alkoholu czy substancji psychotropowych, poważnymi zaburzeniami oraz chorobami psychicznymi, a także chorobami i zaburzeniami narządu słuchu, wzroku czy ruchu. 

W przypadku większości przewlekłych chorób, m.in. neurologicznych, układu sercowo-naczyniowego i oddechowego czy cukrzycy sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie. Wymagany jest regularny kontakt i ocena stanu zdrowia przez lekarza prowadzącego. 

Dobry kierowca ma również zestaw cech pomagających w skutecznej realizacji obowiązków: 

  • umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, 
  • odporność na stres, 
  • umiejętność pracy pod presją czasu, 
  • odpowiedzialność, 
  • koncentracja na realizację celów,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego – na trasach międzynarodowych.

Kierowca większość czasu spędza samotności kierując pojazdem. Może jednak liczyć na regularny kontakt telefoniczny ze spedytorem, obsługą magazynu w punktach czy innymi kierowcami podczas postojów. 

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porady

Oferty pracy w Lubaczowie – na jaką pracę mogą liczyć mieszkańcy?

Lubaczów, malownicze miasteczko położone w południowo-wschodniej Polsce, oferuje nie tylko urokliwe krajobrazy, ale także szereg możliwości zatrudnienia dla swoich mieszkańców. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnorodnym ofertom pracy dostępnym w Lubaczowie, które pozwalają na rozwijanie kariery zawodowej i spełnianie zawodowych marzeń. Praca w rolnictwie Lubaczów i okoliczne obszary są znane z rolniczej tradycji. Dla osób […]

Read More
Porady

Jak wygląda kupno gotowej spółki w Polsce

Kupno gotowej spółki jawi się jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego procesu zakładania firmy od podstaw. Dlaczego? Przede wszystkim, jest to sposób na błyskawiczne wejście w świat biznesu, bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane i czasochłonne procedury rejestracyjne. Gotowe spółki to także gwarancja przeszłości wolnej od zobowiązań, co stanowi solidny fundament dla bezpieczeństwa biznesowego i ogranicza formalności […]

Read More
Dieta do pracy za biurkiem - co warto jeść
Porady

Dieta do pracy za biurkiem – co warto jeść?

Współczesna praca biurowa często wymaga długich godzin spędzonych za biurkiem, co może prowadzić do siedzącego trybu życia oraz niezdrowych nawyków żywieniowych. Dieta do pracy za biurkiem jest istotnym elementem utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia w trakcie pracy. W tym artykule przedstawimy Ci kilka pomysłów na wartościowe produkty spożywcze, które mogą pomóc Ci utrzymać zdrową dietę […]

Read More