Słuchanie audiobooków w drodze do pracy

słuchanie audiobooków w drodze do pracy

Audiobooki to idealny sposób na relaks i naukę dla zabieganych. Można ich słuchać dosłownie wszędzie, gdy mamy chwilę wolnego i nie skupiamy się na czymś innym. Wykorzystanie wolnego czasu w takim sposób to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jak dobrze wykorzystać podróż w trakcie drogi do pracy?

Wydaje się, że dojazdy do pracy to zazwyczaj uciążliwy obowiązek, szczególnie jeśli są długie i wymagają od nas poświęcenia większej ilości czasu. Sporo zależy też od tego, ile dokładnie czasu mamy na dojazd i w jaki sposób dojeżdżamy. Jeśli korzystamy, załóżmy, z komunikacji miejskiej, gdzie jedynym naszym obowiązkiem jest siedzenie w miejscu i nie musimy skupiać się na niczym innym, wydaje się to sytuacją idealną do codziennego relaksu lub nauki. Zakładając, że przed pracą i tuż zaraz po wskazany jest jednak relaks, warto pomyśleć o przyjemnych audiobookach, które wypełnią czas dojazdu. Wszystko zależy od upodobań słuchacza. 

Dlaczego audiobooki?

Forma korzystania z audiobooka wymaga od nas minimum czynności i jest bardzo wygodna, szczególnie w takich miejscach, jak na przykład komunikacja miejska czy własne auto. Nikt nie zagląda nam przez ramię i mamy wolne ręce w autobusie czy w tramwaju. We własnym aucie możemy natomiast swobodnie prowadzić i słuchać. Oprócz tego audiobook relaksuje i odcina nas od otoczenia. Stąd oczywiste wnioski, dlaczego audiobooki sprawdzą się jako forma relaksu w drodze do pracy. Biorąc pod uwagę ich obecną popularność i dużą dostępność oraz doskonałe nagrania, słuchanie to czysta przyjemność. Jest to bardzo dobra alternatywa dla książki, w miejscach gdzie nie jest tak zacisznie i wygodnie jak w domu. Słuchając audiobooka możemy w pełni skupić się na treści w głośnym metrze czy tramwaju, odpocząć od zgiełku przy przyjemnych dźwiękach. Audiobook na pewno będzie miłą odmiana od siedzenia w sieci czy kolejnego filmu Netflixa. 

Przeczytaj również:  Jaki jest  koszt pracownika?

Jakie audiobooki sprawdzą się w drodze do pracy?

Propozycji jest naprawdę dużo, w zależności od gustów słuchaczy. Można słuchać biografii, kryminałów, powieści obyczajowych. Warto skusić się też na coś nieszablonowego. Takim tytułem jest Dwór Cierni i Róż, audiobook autorki nagrodzonej serii „Szklany tron”. O czym jest ta historia? Jest to opowieść o miłości, która przeciwstawia się wszystkiemu, a szczególnie nienawiści i uprzedzeniom. Autorka Sarah J. Maas stworzyła historię pełną magii, miłości, poświęcenia i niezwykłych światów. Jest to początek serii, przy której słuchacz z pewnością się nie znudzi i będzie wyczekiwał zakończenia. Autorka Sarah J. Maas to amerykańska autorka powieści fantasy. Jej debiut zajął pierwsze miejsce na liście New York Timesa. Jej młodzieżowe serie fantasy stały się znane na całym świecie i zyskały grono wiernych czytelników. Z takim autorem nie sposób o pomyłkę, dlatego wybór kolejnych pozycji Sarah J. Maas z pewnością będzie trafiony. 

Wybierz coś lekkiego do słuchania i zrelaksuj się przed ciężkim dniem w pracy

Kto powiedział, że audiobooki dla dzieci są tylko dla dzieci? To trochę podobnie jak z Małym Księciem, który jest lekturą ponadczasową. Dorosłym trudno się zrelaksować i właściwie trudno określić przy jakiej pozycji do słuchania mogliby to zrobić. Wystarczy posłuchać czegoś wesołego i pozornie dedykowanego dzieciom. Taka pozycja to Sposób na Elfa, audiobook zabawny i lekki. Pozwoli lepiej zrozumieć relacje rodzinne, szczególnie na linii ojciec-syn. To naprawdę bezcenne spojrzeć na świat oczami dziecka,. Poza tym, dla miłośników zwierząt jest to pozycja obowiązkowa. Może warto szukać uroku właśnie w propozycjach dla dzieci, które pozwalają nam lepiej zrozumieć ich świat i rozbawią nas do łez. Nie bez powodu mówi się o tym, że szczerość dzieci i ich uśmiech to ich największa zaleta. Taka niebanalna propozycja wywoła uśmiech na twarzy i będzie idealna na szybki relaks przed pracą. 

Przeczytaj również:  Niskooprocentowana pożyczka dla pracownika – na co warto zwrócić uwagę? Warunki transakcji.
ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

odprawa pośmiertna
Porady

Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

Zasiłek pogrzebowy jest uzyskiwany z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy z nas wie, że zorganizowanie pogrzebu wiąże się z wieloma wydatkami. Warto pamiętać o tym, że możemy skorzystać z odprawy pośmiertnej. Dzięki temu uzyskamy dodatkową gotówkę na zorganizowanie pogrzebu i stypy. Kto może dostać taki zasiłek? Jak go uzyskać? Dla kogo odprawa pośmiertna? Istotne jest to, […]

Read More
impreza w pracy
Porady

Impreza w pracy – jak zadbać o wygląd, aby czuć się komfortowo i stylowo?

Wiele firm praktykuje regularne towarzyskie spotkania po pracy. To świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości i poznać współpracowników od innej strony. Jak się przygotować i zadbać o wygląd na imprezie w pracy? Już nie tylko międzynarodowe korporacje, ale także mniejsze placówki organizują regularnie imprezy dla swoich pracowników. Mogą odbywać się w siedzibie firmy lub na […]

Read More
ubiór do pracy
Porady

Jak się ubrać do pracy, czyli dress code

Dress code i strój do pracy to nie to samo pojęcie. Sam dress code w różnych firmach oznacza coś innego. Strój do pracy musi zostać do niego dostosowany, żeby pracownik spełniał w tej kwestii oczekiwania pracodawcy. Jaka jest różnica między strojem do pracy a firmowym dress code?  Twoja stylizacja do pracy powinna być dobrana w […]

Read More