Jak przygotować się na pierwszy dzień pracy? Zasady pielęgnacji i makijażu twarzy 

Jak przygotować się na pierwszy dzień pracy

Prawidłowa pielęgnacja pozwala zachować gładką i promienną cerę. Dzięki temu makijaż trzyma się znacznie lepiej i twarz wygląda świeżo. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak zrobić dobre wrażenie w nowej pracy! 

Jak może wyglądać pierwszy dzień w nowej pracy?

Pierwszy dzień pracy to moment na zapoznanie współpracowników, nauczenie się systemu i wdrożenie w nowe obowiązki. W tym czasie warto czuć się pewnie i swobodnie. A nic w tym nie pomaga tak, jak dobre przygotowanie. Jeśli cierpi się na choroby przewlekłe, widoczne schorzenia czy zmiany dermatologiczne, takie jak wyprysk potnicowy czy trądzik i wpływają one na samopoczucie, warto tego dnia zadbać o ich ukrycie. 

Jak zrobić najlepsze pierwsze wrażenie?

Pierwszy dzień w nowej pracy może być trudnym doświadczeniem z wielu powodów. Przede wszystkim jest to zupełnie inne środowisko, obcy ludzie oraz systemy pracy. Niemniej jednak bardzo istotną kwestią jest zachowanie spokoju oraz zaprezentowanie się przełożonym i współpracownikom z jak najlepszej strony. 

Dzięki temu dalsza praca może być owocna i przebiegać będzie w koleżeńskiej atmosferze. Dbając o pierwsze wrażenie na nowych kolegach, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim spokojna i pozytywna mimika automatycznie wpływa na opinię innych. Delikatny, niewymuszony uśmiech z pewnością nie zaszkodzi. 

Ogromną różnicę robi także postawa ciała. Powinna być otwarta i adekwatna do sytuacji. Nie należy dążyć do kontaktu fizycznego, warto jednak stać swobodnie i w umiarkowany sposób gestykulować. 

Istotną kwestią jest także strój. Pierwszego, jak i każdego kolejnego dnia pracy należy ubierać się zgodnie z oczekiwaniami. W zależności od branży może być to strój biznesowy,  swobodny lub roboczy. Ważne jest jednak, aby był schludny i dobrze dopasowany. Nadmierna elegancja w sklepie budowlanym zostanie źle odebrana, podobnie jak flanelowa koszula w banku. 

Przeczytaj również:  Biuro w domu – czy warto pracować zdalnie?

Czy strój pierwszego dnia jest bardzo ważny?

Chcąc zadbać o dobre wrażenie pierwszego dnia w nowej pracy, trzeba nie tylko wyglądać dobrze, ale przede wszystkim czuć się swobodnie i komfortowo. Trądzik, wyprysk pieniążkowaty czy innego typu zmiany skórne mogą wpływać na samoocenę. Jeśli jest to problem, można w miarę możliwości zakryć widoczne objawy. Pozwoli to w pełni skupić się na nowych obowiązkach. 

Strój w życiu zawodowym jest bardzo ważny. Wpływa zarówno na opinię współpracowników oraz klientów, ale przekłada się także na komfort oraz bezpieczeństwo pracy. 

Uważne dobieranie ubrania do pracy pozwoli w subtelny sposób zakomunikować przełożonym i pracownikom, że poważnie traktuje się swoje obowiązki oraz całą organizację. 

Jaki makijaż wybrać do pracy?

Makijaż jest elementem wizerunku, który może go zarówno poprawić, jak i znacząco pogorszyć. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że nie jest on wymagany w większości branż. 

Jeśli jednak dana kobieta lepiej czuje się umalowana, może robić go na co dzień. W przypadku zawodów biznesowych oraz wymagających interakcji z klientami, warto, aby makijaż był subtelny. 

Doskonale sprawdzi się dobrze dobrany podkład, korektor maskujący niedoskonałości oraz puder utrwalający. Umiejętnie wykonturowana twarz będzie wyglądała na gładsza oraz pogodniejszą. Natomiast delikatny makijaż oczu czy naturalna szminka podkreślą urodę i rysy twarzy. 

W jaki sposób przygotować skórę, aby po 8 godzinach nadal wyglądała świeżo?

Przygotowując się do pierwszego dnia w nowej pracy, warto zadbać o odpowiedni strój, wartościowy sen oraz pielęgnacje cery. Dzięki temu będzie można być przez cały dzień skupionym, a także wyglądać świeżo. 

Niezależnie od tego, czy na twarz będzie nałożony makijaż, warto zadbać o jej oczyszczenie i nawilżenie. Gładka skóra pozbawiona martwego naskórka będzie wyglądała promiennie. 

Ujednolicony kolor cery, zatuszowane niedoskonałości i wypoczęte spojrzenie z pewnością wpłyną na pierwsze wrażenie. 

Przeczytaj również:  Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? O czym pamiętać?

W obecnych czasach osoba kompetentna powinna nie tylko mieć wiedzę, ale również swoim wizerunkiem wzbudzać zaufanie. 

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadzór spawalniczy
Porady

Nadzór spawalniczy – Ochrona bezpieczeństwa i jakości w procesach spawalniczych

Nadzór spawalniczy to jedna z najważniejszych czynności w procesach spawalniczych, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i jakość produktu. Jest to złożona procedura, która obejmuje szereg badań technicznych, laboratoryjnych i próbek. Wszystkie te czynności muszą być wykonywane przez wykwalifikowany personel i muszą być wykonywane zgodnie z przepisami prawnymi, które regulują spawanie. Nadzór spawalniczy zapewnia, że proces spawania jest […]

Read More
Porady

Najlepsze laptopy do pracy zdalnej – najtańsze opcje

Wydajny, lekki i wygodny w transporcie – taki właśnie powinien być laptop do pracy zdalnej. Najlepiej, jeżeli miałby jeszcze podświetlaną klawiaturę, wytrzymałą baterię a jego zakup nie puścił firmy z torbami. Postanowiliśmy więc przygotować dla Was mini przegląd najciekawszych laptopów poleasingowych. Ile kosztuje laptop do pracy zdalnej? Sprawdzamy! Laptop do pracy zdalnej – parametry Jakie […]

Read More
kobieta trzyma w ręku okulary do pracy
Porady

Jakie okulary do komputera bez wady wzroku?

Lekarze okuliści oraz optycy zalecają, by osoby, które spędzają przed komputerem kilka godzin dziennie, zakładały na ten czas okulary. Dotyczy to również tych, u których nie zdiagnozowano do tej pory wady wzroku. Ważna jest bowiem prawidłowa ochrona oczu, którą zapewnia powłoka antyrefleksyjna. Jak dobrać wysokiej klasy okulary do komputera? Okulary do komputera – czy rzeczywiście […]

Read More