Impreza w pracy – jak zadbać o wygląd, aby czuć się komfortowo i stylowo?

impreza w pracy

Wiele firm praktykuje regularne towarzyskie spotkania po pracy. To świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości i poznać współpracowników od innej strony. Jak się przygotować i zadbać o wygląd na imprezie w pracy?

Już nie tylko międzynarodowe korporacje, ale także mniejsze placówki organizują regularnie imprezy dla swoich pracowników. Mogą odbywać się w siedzibie firmy lub na zupełnie neutralnym gruncie. Wiele z nich jest często tematycznych, co zupełnie zmienia charakter i wymusza określoną stylizację. W naszym artykule podpowiemy ci, jak dobrze wyglądać na firmowym spotkaniu po pracy!

Impreza integracyjna – powód do świętowania!

Impreza integracyjna budzi wiele skrajnych emocji. Nie będziemy ukrywać, że jest to uzależnione po prostu od ludzi, którzy mają się ze sobą spotkać na zupełnie innym gruncie. Mimo wszystko jej organizacja niesie wiele korzyści, które nie od razu są widoczne. Jest to:

  • polepszenie relacji pomiędzy pracownikami;
  • rozluźnienie napiętej atmosfery i chwilowa odskocznia od obowiązków;
  • pokazanie pracownikowi firmy od innej strony;
  • troska o pracowników, która przekłada się na efektywność pracy.

Jak się ubrać na imprezę integracyjną?

Temat ubioru na imprezę integracyjną jest bardzo obszerny. Każde przyjęcie może być zupełnie inne i panuje na niej odmienny (niepisany) dress-code. Przede wszystkim warto mieć gdzieś z tyłu głowy, że mimo luźnego charakteru, należy zachować rozsądek i nie eksponować zbyt wiele. Dużo zależy również od miejsca organizacji imprezy. Jeśli ma mieć charakter, jak spotkanie na kawę z przyjaciółką – luźne jeansy, top, sandały na obcasie będą idealne. Przyjęcie integracyjne, które odbywa się w eleganckim lokalu, wymusza bardziej wyrafinowany ubiór. Weź pod uwagę sukienkę – mała czarna będzie bezpieczną i szykowną opcją (do tego szminka, Hypnose tusz do rzęs od Lancome i jesteś gotowa na podbój integracyjnej imprezy)!

Przeczytaj również:  Niskooprocentowana pożyczka dla pracownika – na co warto zwrócić uwagę? Warunki transakcji.

Makijaż na imprezie w pracy – odmień swój wygląd

Makijaż to dopełnienie całego ubioru. Wcale nie musi pochodzić z najnowszych stron gazet – chyba że taki właśnie odzwierciedla twoje prawdziwe oblicze. Klasyka zawsze się obroni i idealne wpasuje się w klimat imprezy integracyjnej. Podstawą jest ujednolicenie skóry za pomocą podkładu lub kremu BB. Kolejne kroki zależą tylko od twoich preferencji. Staraj się uwzględnić minimum, czyli tusz do rzęs, rozświetlacz, bronzer, róż i pomadkę na usta. 

Jak zmienić makijaż dzienny w wieczorowy?

Wiele spotkań integracyjnych odbywa się tuż po pracy. Każdy ma inne warunki, wiele osób długo dojeżdża do domu, więc zupełnie nie opłaca im się kursować i tracić czas. To żadna przeszkoda! Z pomocą kilku trików odmienisz zwykły makijaż dzienny, w opcję zdecydowanie bardziej wieczorową! Oto najważniejsze zasady:

  • postaw na szminkę – najbardziej zachowawczy make-up zmieni swoją formę, jeśli na ustach zagości intensywna pomadka np. czerwona, bordowa lub różowa;
  • jeśli na co dzień wykonujesz makijaż oczu za pomocą cieni, przyciemnij bardziej zewnętrzne kąciki, natomiast wewnętrzne staraj się rozjaśnić i rozświetlić;
  • zapatrz się w czarną kredkę, którą z łatwością podkreślisz oko;
  • pod codzienną maskarę proponujemy coś od Lancome. Baza pod tusz pozwoli ci wzmocnić efekt wyrazistości.

Imprezy integracyjne wzmacniają zespół – staje się zmotywowany i bardziej chętny do efektywnej pracy. Pracodawcy bardzo ochoczo organizują tego rodzaju przedsięwzięcia, a korzyść płynie dla obu stron.

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

odprawa pośmiertna
Porady

Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

Zasiłek pogrzebowy jest uzyskiwany z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy z nas wie, że zorganizowanie pogrzebu wiąże się z wieloma wydatkami. Warto pamiętać o tym, że możemy skorzystać z odprawy pośmiertnej. Dzięki temu uzyskamy dodatkową gotówkę na zorganizowanie pogrzebu i stypy. Kto może dostać taki zasiłek? Jak go uzyskać? Dla kogo odprawa pośmiertna? Istotne jest to, […]

Read More
ubiór do pracy
Porady

Jak się ubrać do pracy, czyli dress code

Dress code i strój do pracy to nie to samo pojęcie. Sam dress code w różnych firmach oznacza coś innego. Strój do pracy musi zostać do niego dostosowany, żeby pracownik spełniał w tej kwestii oczekiwania pracodawcy. Jaka jest różnica między strojem do pracy a firmowym dress code?  Twoja stylizacja do pracy powinna być dobrana w […]

Read More
pracoholizm
Porady

Pracoholizm – przyczyny, objawy, leczenie uzależnienia od pracy

Pracoholizm w obecnych czasach staje się bardzo dużym problemem zdrowotnym na skalę globalną. Niestety, ale brak kontroli nad swoim życiem zawodowym będzie rozwijać uzależnienie od pracy. Oczywiście wykonywanie pracy zarobkowej jest dla nas bardzo ważne, ponieważ pozwala realizować najważniejsze potrzeby człowieka, ale kiedy narzucimy sobie zbyt wysokie cele, to możemy bardzo dużo pracować, co uniemożliwia […]

Read More