Jak zdobyć naklejkę na legitymację studencką?

młoda studentka w drodze na zajęcia

Studia to czas zdobywania wiedzy, jednak posiadanie zielonej legitymacji, daje możliwość korzystania z wielu zniżek. Pozwalają one na zaoszczędzenie na kosztach utrzymania, ale także dzięki nim można brać udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, bez dodatkowych opłat. Dlatego już w momencie otrzymania pozytywnej decyzji o otrzymaniu statusu studenta, warto złożyć wniosek o legitymację studencką. Dlaczego warto mieć ten dokument? Jeśli jednak interesuje Cię tylko poszerzenie zbiorów filatelistycznych – gdzie można kupić kolekcjonerskie naklejki na legitymację?

Czym charakteryzują się naklejki na legitymacje?

Zielona legitymacja dla studentów to nowoczesna wersja dobrze znanej papierowej wersji, do której były podbijane pieczątki przedłużające jej ważność. Aktualnie zamiast pieczątek, wystarczy wraz z początkiem kolejnego semestru udać się do dziekanatu, aby otrzymać naklejkę w formie hologramu, którą trzeba wkleić w odpowiednie miejsce ELS. W efekcie ważność legitymacji zostaje przedłużona, natomiast sam student zyskuje możliwość skorzystania z wszelkiego rodzaju zniżek i benefitów. Należy jednak zastrzec, że wszelkie próby odklejenia naklejki skutkują jej zniszczeniem, a tym samym traci ona ważność. Dlatego nie ma możliwości przeklejenia jej z jednej legitymacji na inną, bądź też sprzedaży komuś jako osobnej. W jaki sposób można wejść w posiadanie owej naklejki do legitymacji studenckiej? Można ją nabyć w celach kolekcjonerskich w sklepie online. Wygląda tak, jak prawdziwa. Osoby, które chcą poczuć się jak studenci, mogą się pokusić o to rozwiązanie – należy jednak pamiętać iż nabycie odbywa się jedynie w celach kolekcjonerskich.

Specjalna oferta: naklejki na legitymację studencką hologramykolekcjonerskie24.com

Do czego uprawniają naklejki ELS i ELD?

Legitymacja studencka posiada aż 12 okienek, w której można wklejać naklejki ELS. Dzieje się tak, ponieważ przedłużenie następuje co semestr. W przypadku legitymacji ELD okienek jest 5, ponieważ każda kolejna naklejka przedłuża jej ważność o rok. Studenci a tu doktoranci powinni pilnować tej kwestii, ponieważ mogą korzystać z ulg w transporcie publicznym, ale także rabatów w restauracjach, hotelach, klubach, a nawet punktach usługowych. W wielu księgarniach można zdobyć pozycje książkowe, które są niedostępne dla osób, które nie są studentami. Osoby, które studiują, mogą więc korzystać z szeregu ułatwień, które pozwalają na zaoszczędzeniu na kosztach utrzymania nawet kilkaset złotych.

Przeczytaj również:  Jak wygląda praca przy odlewaniu medali okolicznościowych?

Gdzie można kupić hologramy kolekcjonerskie?

Status studenta w wielu środowiskach uchodzi za prestiżowy, dlatego wielu kolekcjonerów za wszelką cenę chce wejść w posiadanie zielonej legitymacji ELS/ELD kolekcjonerskiej, nawet jeśli etap edukacji został już przez nich zakończony. W Internecie można spotkać hologramy doktoranckie, które wyglądają identycznie 1:1 jak prawdziwe. Można je nabyć w celach kolekcjonerskich, jednak posługiwanie się nimi jako autentycznymi jest zabronione. Niemniej jednak ich zakup cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż wyglądają naprawdę interesująco. Decydując się na taki zakup, warto sprawdzić opinie o sklepie, gdyż można spotkać produkty słabej jakości, które w znacznym stopniu odbiegają od wyglądu przedstawionego na zdjęciu. Kolekcjonerskie naklejki wyróżniają się dopracowaniem szczegółów do tego stopnia, że trudno na pierwszy rzut oka odróżnić je od prawdziwego produktu. 

Zobacz również: Czym są hologramy kolekcjonerskie?

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

relaks po pracy kino
Porady

Relaks po pracy – kino – najlepsze sposoby na odprężenie

Po całym dniu spędzonym w pracy każdy potrzebuje odrobiny relaksu. Jednym z najlepszych sposobów na oderwanie się od codzienności i wyciszenie jest wyjście na film do kina. W tym artykule dowiesz się, dlaczego kino jest takie relaksujące i jak wybrać najlepszy film. Dlaczego kino jest idealnym sposobem na relaks? Kino to miejsce, w którym można […]

Read More
mężczyzna pracuje na budowie
Porady

Czy praca na budowie jest ciężka?

Praca na budowie to jedna z najbardziej wymagających i trudnych fizycznie prac. Budownictwo wymaga od pracowników dużej wytrzymałości fizycznej, umiejętności manualnych, a także skupienia i precyzji. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, praca na budowie może być także niebezpieczna i wymagać od pracowników znajomości odpowiednich norm i zasad bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule przedstawimy główne aspekty […]

Read More
urodziny w pracy
Porady

Urodziny w pracy – co przygotować?

Każdy lubi urodziny. Czasami jednak nie mamy czasu, by spędzić je ze swoją rodziną lub znajomymi. Najlepszym rozwiązaniem wtedy jest urodzinowa niespodzianka w pracy. Świętowanie w pracy jest doskonałym sposobem, by uczcić okazję i poczuć się wyjątkowo. Urodziny w pracy to idealny sposób na to, by spotkać się ze wszystkimi współpracownikami i wspólnie świętować. Urodziny […]

Read More