Jak wygląda praca przy odlewaniu medali okolicznościowych?

medal okolicznościowy na specjalne zamówienie

Klient, zamawiając medale odlewane, może podziwiać efekty pracy, jednak zwykle nie zdaje sobie sprawy, jak dokładnie wygląda proces tworzenia krążków. W całą procedurę – od momentu złożenia zamówienia, do momentu jego zrealizowania – zaangażowanych jest wiele osób. Jak wygląda praca przy odlewaniu medali okolicznościowych?

Zanim projekt trafi do realizacji

Każdy klient ma możliwość przedłożenia indywidualnego projektu medalu, jednak można też skorzystać z pomocy doświadczonego grafika, który dopracuje całą koncepcję, biorąc pod uwagę wymagania i preferencje zamawiającego. Na tym etapie z klientem współpracuje konsultant firmy, który przyjmuje zamówienie, a także wspomniany grafik, zajmujący się przygotowaniem bądź dopracowaniem projektu. Z konsultantem omawiane są również szczegóły dotyczące zamówienia, na przykład wielkość krążków, ich kolor czy opakowanie. Doprecyzowana zostaje też kwestia ceny, przy czym warto mieć świadomość, że medale okolicznościowe na zamówienie od MCC Medale zawsze wyceniane są w sposób indywidualny. 

Praca przy medalach „od środka”

Po złożeniu zamówienia przez klienta, do pracy przechodzą osoby, odpowiedzialne za stworzenie krążków. Odlewnia dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki któremu cała procedura odlewania medali przebiega o wiele sprawniej i bez żadnych zakłóceń, jednakże z dbałością o szczegóły, kultywując ponad 400-letnią tradycję polskiej sztuki odlewniczej. Pracownicy odpowiedzialni są za wykonanie elementów formy odlewniczej odwzorowującej kształt wewnętrzny medalu. Na tym etapie liczy się przede wszystkim dokładność i skrupulatność. Następnie forma zostaje montowana i wypełniona ciekłym metalem. Pracę w postaci „formowania” krążków wykonuje formierz, odpowiedzialny za przygotowanie jej do procesu odlewania. Bardzo istotnym elementem jest szlifowanie i pozostała obróbka, stanowiące element prac wykończeniowych. Po wykonaniu wszelkich obowiązków, klient może otrzymać efekt pracy, czyli pięknie prezentujący się krążek. Medale zostają zapakowane w ozdobne pudełka, jeśli klient ma takie życzenie.

Przeczytaj również:  Jak zdobyć naklejkę na legitymację studencką?

Jakich umiejętności wymaga praca przy odlewaniu medali?

Odlewanie medali może wydawać się proste, jednak w rzeczywistości jest to prawdziwa sztuka, która wymaga posiadania odpowiednich predyspozycji. Przede wszystkim należy być w pełni skupionym na wykonywanych obowiązkach, biorąc pod uwagę każdy detal. Pracownik musi być skrupulatny, zaangażowany i odpowiedzialnie podchodzić do swoich zadań. Nie ma tutaj miejsca na jakąkolwiek automatyzację działań, bowiem każdy projekt jest całkowicie unikalny, zatem wymaga indywidualnego podejścia. Pracownicy, którzy zajmują się odlewaniem medali, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną i piękną pamiątką są krążki okolicznościowe. Przez lata przypominają one o ważnych wydarzeniach, pozwalają też upamiętnić i uhonorować konkretne osoby. Pozostali pracownicy, którzy zajmują się obsługą klienta czy projektowaniem, muszą wykazywać się empatią, umiejętnym podejściem i dużym szacunkiem do pomysłów i potrzeb zamawiających medale.

Sprawdź ofertę producenta medali firmy MCC Medale z Łodzi

ewa

ewa

Absolwentka wydziału dziennikarstwa. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę innym. Prywatnie mama małej Irenki oraz dwóch kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porady

Oferty pracy w Lubaczowie – na jaką pracę mogą liczyć mieszkańcy?

Lubaczów, malownicze miasteczko położone w południowo-wschodniej Polsce, oferuje nie tylko urokliwe krajobrazy, ale także szereg możliwości zatrudnienia dla swoich mieszkańców. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnorodnym ofertom pracy dostępnym w Lubaczowie, które pozwalają na rozwijanie kariery zawodowej i spełnianie zawodowych marzeń. Praca w rolnictwie Lubaczów i okoliczne obszary są znane z rolniczej tradycji. Dla osób […]

Read More
Porady

Jak wygląda kupno gotowej spółki w Polsce

Kupno gotowej spółki jawi się jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego procesu zakładania firmy od podstaw. Dlaczego? Przede wszystkim, jest to sposób na błyskawiczne wejście w świat biznesu, bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane i czasochłonne procedury rejestracyjne. Gotowe spółki to także gwarancja przeszłości wolnej od zobowiązań, co stanowi solidny fundament dla bezpieczeństwa biznesowego i ogranicza formalności […]

Read More
Dieta do pracy za biurkiem - co warto jeść
Porady

Dieta do pracy za biurkiem – co warto jeść?

Współczesna praca biurowa często wymaga długich godzin spędzonych za biurkiem, co może prowadzić do siedzącego trybu życia oraz niezdrowych nawyków żywieniowych. Dieta do pracy za biurkiem jest istotnym elementem utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia w trakcie pracy. W tym artykule przedstawimy Ci kilka pomysłów na wartościowe produkty spożywcze, które mogą pomóc Ci utrzymać zdrową dietę […]

Read More